Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

„To co przeżyło jedno pokolenie, drugie przerabia w sercu i pamięci”

„To co przeżyło jedno pokolenie, drugie przerabia w sercu i pamięci”

                                                                              ( Artur Oppman )

21 lipca 2019 roku kolejna miejscowość należąca do naszej parafii obchodziła swój wielki jubileusz. Staniszewskie wchodziło pierwotnie w skład Ossówki, która została erygowana przez króla Zygmunta Augusta w 1569 r. Obchody 450-lecia rozpoczął uroczysty przemarsz pod przewodnictwem Orkiestry Dętej z Mazurów. O godz. 1300 została poświęcona tablica upamiętniająca to wielkie wydarzenie. Poświęcenia dokonał ks. kanonik Bogdan Piekut proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Raniżowie.

Do odsłonięcia tablicy poproszono: posła na Sejm RP pana Mieczysława Miazgę, marszałek województwa podkarpackiego panią Ewę Draus, przedstawiciela wojewody podkarpackiego pana Michała Delikata, wójta gminy Raniżów pana Władysława Grądziela, przewodniczącego rady gminy pana Jana Puzio oraz sołtysa Staniszewskiego pana Janusza Grochalę.

Po poświęceniu rozpoczęła się uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem ks. rodaka Jacaka Piroga, koncelebrowali: ks. proboszcz Bogdan Piekut oraz nowy wikariusz ks. Krzysztof Kozieł. Obecni byli również ks. kanonik Kazimierz Zięba, ks. kanonik Eugeniusz Worsa i ks. Mariusz Gorczyca.

W oprawę Mszy Św. zaangażowani byli mieszkańcy Staniszewskiego, a także poczty sztandarowe Straży Pożarnej z poszczególnych miejscowości: z Woli Raniżowskiej, Mazurów, Zielonki oraz Staniszewskiego oraz poczet sztandarowy ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Staniszewskiem. Swoim śpiewem ubogacił Mszę Św. chór parafialny na czele z panem organistą Eugeniuszem Chorzępą oraz Orkiestra z Mazurów pod przewodnictwem państwa Aleksandry i Bronisława Niezgodów.

Pod koniec Mszy Św. rodzina Poczekajłów w imieniu wszystkich obecnych złożyła życzenia ks. Krzysztofowi z okazji jego imienin.

Na zakończenie uroczystej Mszy Św. wszyscy obecni mieli okazję wysłuchania prelekcji o historii Ossówki –Staniszewskiego opracowaną przez panią Annę Rosół- Sroczyk, którą wygłosiła pani Elżbieta Sądej.

zobacz zdjęcia

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 27

W tym tygodniu 27

W tym miesiącu 27

Ogółem 724891