Dane parafialne

tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

IV Niedziela Wielkiego Postu- 22 marca 2020r.

Ogłoszenia Parafialne

1.Miłosierdzie jest wartością chrześcijańską i ogólnoludzką. Dzisiejsza liturgia pragnie nas na tę wartość szczególnie uwrażliwić. Miłosierdzie to nic innego jak życzliwość i pomoc okazana człowiekowi znajdującemu się w potrzebie. Miłosierdzie to także zdolność współczucia człowiekowi pogrążonemu w nędzy materialnej i duchowej, to zdolność do okazywania łaskawości, do przebaczenia, do darowania urazów i zadrażnień. Miłosierdzie jest cechą charakterystyczną serca, które umiłowało światłość i dlatego zdolne jest do dobrych uczynków.

2. Przeżywamy trudny czas i wyjatkowe rekolekcje.Widzimy znaki od Boga,pamiętajmy o modlitwie i łączności z Chrystusem,Kościołem i Parafią.Duszpasterze modlą się codziennie na różańcu o godz.20.30 o oddalenie pandemii wirusa.Codziennie 3 razy w ciagu dnia śpiewamy suplikacje-modlitwę o ratunek u Boga.Transmitujemy także przez telewizję internetową nabożeństwa z naszego kościoła.Dzisiaj Mszę św. o 9.00 i 11.30 oraz Gorzkie Żale o godz.16.00.

3.Ksiadz Biskup Krzysztof Nitkiewicz,w nowym dekrecie: dyspensuje do odwołania od obowiązku uczestnictwa w niedziele i święta nakazane wszystkich wiernych Diecezji Sandomierskiej oraz wszystkich przebywających na jej terenie.Wiernych,ktorzy skorzystają z dyspensy ;zachęcam pisze Ks.Biskup:” do osobistej modlitwy i wzbudzenia w sercu pragnienia zjednoczenia się z Jezusem na sposób Komunii duchowej.Proszę również o uczestnictwo we Mszy św.,za pomocą transmisji radiowych,telewizyjnych lub w internecie.W tym trudnym czasie proszę wszystkich o modlitwę w intencji osób dotkniętych wirusem oraz całego personelu medycznego i innych służb.

Penitencjaria Apostolska wiernym dotkniętym koronawirusem a także pracownikom służby zdrowia,członkom rodzin i wszystkim tym,którzy w jakikolwiek charakterze,także poprzez modlitwę opiekują się nimi,udziela się darów specjalnych odpustów.

4.Nie odbedą się w tym roku rekolekcje wielkopostne oraz spowiedź dekanalna.Prosimy o korzystanie z sakramentu pokuty,już od jutra w naszym kościele,pół godziny przed Mszą św.

5.W środę-25 marca przeżywamy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Narodowy Dzień Życia ustanowiony przez Sejm RP i dzień Świętości Życia. Msze św. o godz.7.00,9.00 i 17.00,w Porębach o godz. 16.00. Zachęcamy do modlitwy w intencji rodzin. Otoczmy modlitwą rodziny oczekujące dziecka. W tym tygodniu można dokonać duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje są na stoliku. Prosimy o zwrot wypełnionych, zostaną wpisane do księgi duchowej adopcji.

6.W Wielkim Poście odbywa się akcja „Jałmużna Wielkopostna” .Można w kiosku nabyć baranki wielkanocne .Wyrzekając się drobnych rzeczy, pomożemy dzieciom chorym i biednym.

7.W czasie Wielkiego Postu można też składać żywność dla potrzebujących do kosza, przy ołtarzu Matki Bożej.

8.Wszystkie spotkania duszpasterskie są odwołane.

9.W ubiegłym tygodniu złożono na tacę, na potrzeby konserwacyjno-remontowe kwotę 3.272 zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

10.Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa w piątek o godz.16.30 oraz o godz.19.00

11.Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.Jest nowa książeczka o Fatimie i o św.Ricie.

12.Dziękujemy za posprzatanie kościoła oraz ofiarę mieszkańców ul.Grunwaldzkiej od 46 do 61.W sobotę na godz.9.00 zapraszamy mieszkańców ul.Grunwaldzkiej od 63 do 73 oraz ul.św.Floriana od 6 do 12

13.Zapowiedzi:

1)Sebastian Płaza-kawaler z Lipnicy i Magdalena Rodzeń-panna z Zielonki - zapowiedź 3

2)Krzysztof Jan Jeż-kawaler z Raniżowa i Alicja Seremet-panna z Zielonki- zapowiedź 3

3)Damian Bańka-kawaler z Jagodnika oraz Katarzyna Ufnal z Raniżowa-Zapowiedź 2

Kto by wiedział o przeszkodach,miedzy wyżej wymienionymi osobami,jest w sumieniu zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.

14.Solenizatom i jubilatom skladamy serdeczne życzenia.Wszystkim życzymy pięknych wielkopostnych przeżyć. Szczęść Boże!

15.Można przekazywać 1% dochodów na Caritas, Ruch Światło-Życie,na dom rekolekcyjny Brama Bieszczad. Informacje i blankiety na stoliku.

16.Wszystkim życzymy pięknych wielkopostnych przeżyć. Szczęść Boże.