Dane parafialne

tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

II Niedziela Wielkiego Postu- 28 luty 2021r.

Ogłoszenia Parafialne

1.Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii,uczy nas,że już tu pielgrzymując,na ziemi uczestniczymy w życiu wiecznym. Każdy z nas potrzebuje jednak przemieniającej mocy Chrystusa. Być może sami oczekujemy na przebudzenie naszych serc, odmiany w naszym życiu i zachwytu nad osobą Jezusa, który zdolny jest zmobilizować nas do wychodzenia z izolacji.

2.Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa w piątek o godz.16.30,w tym tygodniu prowadzenie przekazujemy kołom misyjnym oraz droga krzyżowa dla młodzieży i pracujących dłużej o godz.19.00.Ta droga krzyżowa będzie prowadzona przez młodzież z klas VIII-kandydatów do bierzmowania. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz.16.00.Bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza św.

3.Dzisiaj w naszej parafii zakończenie peregrynacji Ikony Św. Rodziny. Dziękujemy,tym wszystkim rodzinom,które przyjęły Ikonę do swoich domów. Witamy,w naszej wspólnocie ks. Moderatora Domowego Kościoła-Dominika Żelazko i dziękujemy za Jego posługę,w naszej Parafii. W kiosku parafialnym są do nabycia okolicznościowe modlitewniki i pamiątkowe Akty Zawierzenia Rodziny

W następną niedzielę będzie zbiórka do puszek na wsparcie remontu Ośrodka Rekolekcyjnego Domowego Kościoła Diecezji Sandomierskiej położonego w Uhercach Mineralnych obok Soliny, gdzie w czasie wakacyjnych turnusów rodziny mają możliwość poznać bliżej siebie w obecności Boga. Pokonywać kryzysy i nawiązywać głębsze relacje małżeńskie i rodzinne . Zapraszamy do korzystania z rekolekcji rodziny z naszej parafii. Szczegółowe informacje w kiosku parafialnym.

Za wsparcie finansowe składamy serdeczne Bóg zapłać.

4.W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi. W piątek od godz. 16.00.W piątek o godz.15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia do drogi Krzyżowej. W Porębach w czwartek i piątek Msza św. o godz.16.00.Od 15.30 okazja do spowiedzi. Droga krzyżowa po Mszy św.

5.Trwamy w modlitwie o trzeźwość w parafii i naszym narodzie. Zachęcamy do zapisywania się do parafialnej księgi trzeźwościowej.

6.W Wielkim Poście odbywa się akcja „Jałmużna Wielkopostna”. Od dziś niedzieli w kiosku można nabyć baranki wielkanocne i otrzymać skarbonki. Wyrzekając się drobnych rzeczy pomagamy biednym i chorym dzieciom

7.W czasie Wielkiego Postu można też składać żywność dla potrzebujących do kosza, przy ołtarzu Matki Bożej.

8.Spotkania duszpasterskie: Poniedziałek o godz. 18.00 spotkanie biblijne.  We wtorek: zbiórka ministrantów młodszych w kościele o godz. 16.00, również we wtorek o godz. 17.30 zbiórka ministrantów starszych w kościele; schola starsza w salce parafialnej o godz. 18.00 .W środę o godz. 16.00 zbiórka ministrantów na Porębach.; oaza w salce parafialnej o godz.18.00.  W sobotę o godz.10.30. schola młodsza w kościele, a po scholi oaza dzieci Bożych.

Wizyty duszpasterskie z okazji pierwszego piątku u chorych są  odwołane z powodu obostrzeń. W razie nagłej potrzeby do chorych- prosimy zgłaszać chorych indywidualnie do zakrystii lub do księdza Jarosława.

W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 17.00,gdzie będziemy modlić się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne,  a bezpośrednio po Mszy Świętej na godzinną Adorację prowadzoną przez młodzież naszej parafii.

9 Grupa parafian chce podjąć inicjatywę : Modlitwy za kapłanów.
Więcej informacji na ulotkach w przedsionku kościoła.

10.Bóg zapłać za zrozumienie i za wszelkie ofiary. W ubiegłą niedzielę na prace remontowo- konserwacyjne oraz budowę kaplicy cmentarnej złożono ofiarę ,w kwocie 15.220 zł. W miesiącu styczniu na konto,wpłacono 3.150 zł Dzisiaj składka do puszek na rzecz pomocy misjonarzom ”Ad Gentes”.Dziękujemy za te ofiary,kołom misyjnym dziękujemy za przeprowadzenie zbiórki.

11.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

12.Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na środki czystości mieszkańcom Zielonki,num. od 85 do 96.Dyżur przekazujemy mieszkańcom Zielonki,od num.97 do 105.Zapraszamy w sobotę na godzinę 9.00.

13.Zapowiedzi:1)Mateusz Bembenek-kawaler z Osiedla Lisy w Raniżowie i Katarzyna Dudzik-panna z Kamienia-Krzywej Wsi-zapowiedź 3

2)Rafał Świtała-kawaler z Korchowa Pierwszego-parafia Tarnogród i Natalia Anna Samojedna- panna z Raniżowa- zapowiedź 3

14.Wszystkim życzymy pięknych duchowych wielkopostnych przeżyć. Szczęść Boże!