Dane parafialne

tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

III Niedziela Zwykła-23 stycznia 2022 r.

Ogłoszenia Parafialne

1.Dzisiejsze czytania mszalne zwracają naszą uwagę na potrzebę nawrócenia. Każdy z nas potrzebuje ciągłej przemiany. Chrześcijaństwo to religia miłości. Miłość, zaś to przebaczenie i odzyskanie godności dziecka Bożego. Za tydzień parafialny dzień życia konsekrowanego.

2.W tym tygodniu wspominamy:

-w poniedziałek-św. Franciszka Salezego.

-we wtorek- Święto nawrócenia św. Pawła

-w środę- św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.

-w piątek-św. Tomasza z Akwinu.

3.W czwartek przypada 30 rocznica śmierci Ks. Kanonika Stanisława Gołdasza- długoletniego Proboszcza w Raniżowie. Modlimy się w Jego intencji. Za tydzień na sumie zostanie odprawiona Msza św.-od rodziny,w czwartek o godz.17.00 od Księży i Parafian.

4.Dziękujemy wszystkim którzy przyszli na spotkanie kolędowe do kościoła. Bogu niech będą dzięki za wspólną modlitwę i możliwość udzielenia Wam kapłańskiego Błogosławieństwa. Tych spotkaniach brało udział ok.70 % Parafian,wielu osób nie mogło uczestniczyć z powodu choroby lub podeszłego wieku. Dziękujemy za ofiary kolędowe. 25.000 zł zostanie przekazane na konto budowy kaplicy cmentarnej. Zapraszamy wszystkich,którzy nie uczestniczyli w spotkaniach o odbiór wody święconej i pakietu kolędowego w zakrystii.

5. W poniedziałek o godz. 17.30 spotkanie kręgu biblijnego. We wtorek o 16.00 zbiórka ministrantów młodszych, o 17.30 zbiórka lektorów.
Środa o 16.00 zbiórka ministrantów na Porębach Wolskich; o godz.18.00 oaza w salce. W czwartek o 16.00 zbiórka kandydatów na ministranta
W czwartek o 17.00 spotkanie klas 8 przygotowujących się do bierzmowania.
W sobotę o godz.10.00 schola młodsza i starsza, a po scholi oaza dzieci Bożych. Zapraszamy dzisiaj do kościoła na godz. 18.00 na koncert podczas, którego wystąpi schola Dziecięco-Młodzieżowa oraz laureaci Gminnego Konkursu. Podczas koncertu będzie można wesprzeć ofiarami na rehabilitację Dawida Pietrońskiego. Zapraszamy serdecznie.

6.Bóg zapłać za wszelkie ofiary,szczególnie za datki na budowę kaplicy cmentarnej w ubiegłą niedzielę zebrano 18.671 zł,oraz cegiełka o wartości 5.000 zł,co razem daje 23.671 zł. W miesiącu grudniu na konto wpłynęła kwota- 23.770 zł,w ty cegiełka o wartości 5.000 zł.

7.Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej w naszym kiosku. Można kupić” Małego Gościa”.Jest do nabycia modlitewnik na czas pandemii,świece-gromnice,kalendarze.

8.Dziękujemy mieszkańcom ulicy Armii Krajowej,num. od 79 do 100 za posprzątanie kościoła i ofiary. Dyżur powierzamy mieszkańcom ul. Armii Krajowej od 101 do 114 (do końca).Zapraszamy na dyżur w najbliższą sobotę;na godz.9.00.

9.Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!

Życzymy pięknego i mądrego odpoczynku. Pamiętajmy o najbliższych. Szczęść Boże!

10.Zmarł nasz Parafianin Edward Seremet z Posuch. Pogrzeb jutro o godz.14.00 w Porębach Wolskich. Różaniec o godz.13.00.Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie…