Dane parafialne

tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego– 31 maja 2020r.

Ogłoszenia Parafialne

1.Kiedy brakuje mocy Ducha Świętego, kiedy nie ma otwarcia na Jego dary, wtedy wszystkie wysiłki pozostają słabymi, nieudolnymi próbami. Co zrobić ,by przyczyniać się do budowania autentycznej jedności we wspólnocie. Dzisiejsza liturgia daje nam dwa wskazania. Po pierwsze potrzeba odwagi i wytrwałości w działaniu. Po drugie , należy się starać o wolność od grzechu. Witamy dzisiaj w kościele,tych parafian,którzy skorzystali z dyspensy i dzisiaj powrócili po trzech miesiącach.

2.Jutro,Uroczystość Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00,9.00,18.00. Nabożeństwo czerwcowe poniedziałek o 17.30,w pozostał dni po Mszy św. wieczornej. W Porębach- Msza św. w poniedziałek o godz.17.00.

3.W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

4. W naszej Parafii przeżywamy peregrynację obrazu Matki Bożej Prześladowanych Chrześcijan. Nawiedzenie zorganizowane jest przez Rycerzy Kolumba. Dziękujemy za wczorajszą obecność i uroczyste powitanie Matki Bożej,przywiezionej z Głogowa Młp. Na obrazie widzimy Pana Jezusa,Matkę Bożą i prześladowanych chrześcijan Syryjskich. Na kościele są też plansze przedstawiające cierpienia chrześcijan w różnych krajach świata,warto zapoznać się z tą tematyką. Można także wesprzeć ofiarą do puszek cierpiących chrześcijan w Syrii.

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek,piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do sakramentu pokuty,codziennie pół godziny,przed Mszą św. W piątek odwiedzimy chorych,w piątek modlimy się o trzeźwość w Parafii. Adoracja od godz.15.00.W sobotę nabożeństwo fatimskie,procesja różańcowa wokół kościoła. W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po sumie.

6.W tym tygodniu rozpoczynamy spotkania duszpasterskie. Dzisiaj spotkanie z rodzicami dzieci Komunijnych o godz.14.30,w celu ustalenia daty Komunii św. W poniedziałek zbiórka ministrantów na Porębach wolskich o godz. 16.15 W we wtorek zbiórka ministrantów młodszych w kościele o godz. 17.00 i również we wtorek zapraszamy ministrantów starszych na Mszę Święta o godz 17.00 po Mszy Świętej spotkanie Również w kościele. W czwartek o godz 17. 00 Zbiórka w kościele dla kandydatów na ministranta. W piątek spotkanie Oazy o 19:00 w salce. W sobotę spotkanie scholii młodszej o 11:00 w kościele.

7. Bóg zapłać za ofiary na rzecz Parafii. Za tydzień składka na Seminarium Duchowne i Kurię Biskupia w Sandomierzu.

8.Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Jest Mały Gość dla dzieci i Miłujcie się dla młodzieży. Można nabyć album o parafii Raniżów.

9.Dziękujemy mieszkańcom Osiedla Wilki i Plackówka za posprzatanie kościoła i za ofiarę na kwiaty i środki czystości. Na sobotę na godz.9.00 zapraszamy mieszkańców ul. Sportowej i ul. Armii Krajowej od num. od 7 do 14.

10.Zapowiedzi:1)Paweł Kata-kawaler z Raniżowa i Izabella Fiedorowicz panna z Trzęsówki- zapowiedź 3.

2)Paweł Wyka-kawaler z Osiedla Plackówka i Joanna Maria Pomykała z Głogowa Młp-zapowiedź 2

3)Adrian Sondej-kawaler z Zielonki i Karolina Katarzyna Sondej-panna z Głogowa Młp-zapowiedź 2

4)Kamil Jakubek-kawaler z Sędziszowa Młp i Iwona Kazior-panna z Raniżowa-zapowiedź 2

Kto by wiedział o przeszkodach,miedzy wyżej wymienionymi osobami,jest w sumieniu zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.

11.Dzisiaj wznawiamy kurs dla kandydatów do małżeństwa,zapraszamy tych wszystkich,którzy już rozpoczęli przygotowanie. Spotkanie o godzinie 16.00.

12. W związku z zaprzestaniem obowiązywania dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. od jutra zaprzestajemy transmitować Msze św. przez internet.

13.Wszystkim życzymy miłej niedzieli. Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech moc Ducha Świętego wszystkich prowadzi. Szczęść Boże.