Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

Ogłoszenia parafialne

VI Niedziela Wielkanocna – 26 maja 2019r.

 Ogłoszenia Parafialne  

 

1.Pan Jezus przygotowuje nas na swoje odejście, w przyszłą niedzielę będziemy przezywać wniebowstąpienie Jezusa, ale nie zostaniemy sierotami. Słyszymy dziś słowa” Będę prosił Ojca, a da Wam Ducha Prawdy”. Dlatego za dwa tygodnie Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Pan dba o swoje dzieci!            

2.Dzisiaj na sumie rocznica I Komunii Św. dzieci z klas IV.Dziękujemy rodzicom dzieci za zamówioną intencję Mszalną,za dar ołtarza i za posprzątanie kościoła.

3.Przezywamy przepiękne nabożeństwa majowe, ku czci Najświętszej Maryi Panny. Majówki w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, czyli o godz. 18.30, w niedziele i święta o godz. 17.30.Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, a także starszych na te nabożeństwa.

4.W najbliższą niedzielę w Dzikowcu odbędzie się zakończenie procesu beatyfikacyjnego na szczeblu diecezjalnym Sługi Bożego ks.Stanisława Sudoła,naszego rodaka z Zembrzy.Ks.Bp Krzysztof Nitkiewicz zaprasza wszystkich na Mszę św.o godz.11.00

5.W wigilię Zesłania Ducha św. ; 8 czerwca organizujemy jednodniowa piesza pielgrzymkę do Leżajska. Zapisy w kiosku i zakrystii. Prosimy wszystkich uczestników o pesel i adres zamieszkania, ze względu na ubezpieczenie, wpłatę 17 zł oraz o podjęcie decyzji co do powrotu, jest możliwość jazdy autobusem. Dzieci do lat 12 są zwolnione z opłat. Do Leżajska dojdziemy około godziny 17.00;zapraszamy wszystkich, aby dołączyć do pielgrzymów.

6.Od poniedziałku do środy-dni krzyżowe, modlimy się o urodzaje. Odbędą się procesje blagalne, w poniedziałek wokół kościoła, we wtorek do Rynku, w środę do................ Zapraszamy wszystkich, niesiemy feletrony. 

7.Dzisiaj-dzień Matki.Składamy wszystkim mamom najserdeczniejsze życzenia i modlimy się w ich intencji.           

8. Bóg zapłać za ofiary. W poprzednią niedzielę na tacę przeznaczona na potrzeby remontowo-konserwacyjne naszego kościoła zebrano kwotę 13.828 zł oraz na remont kaplicy Zielonce sumę 16.220+50 E co daje sumę 16.430 zł,kilka rodzin wpłaciło pieniądze na konto. Serdecznie wszystkim darczyńcom dziękujemy i gratulujemy, tak dojrzałej postawy!     

9 .Spotkania duszpasterskie:

Spotkanie grupy biblijnej w poniedziałek po nabożeństwie majowym. Ministranci starsi wtorek po nabożeństwie majowym, młodsi poniedziałek godz. 17:00, kandydaci środa godz. 17:00. Schola starsza w czwartek po nabożeństwie majowym. Spotkanie grupy Oazowej w piątek o 19:15.

Spotkanie scholi młodszej i starszej w sobotę o 10:00.

W poniedziałek na Porębach Msza z procesją w intencji urodzajów o 16:30.

Karty zgłoszeń na Oazę wakacyjną dostarczać do zakrystii do środy.

I sobota miesiąca-nabożeństwo fatimskie-w intencji misji parafialnych- procesja do kapliczki na ul.Rzeszowskiej

10.Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. 

 11.Dziękujemy rodzicom dzieci rocznicowych za posprzątanie kościoła i za dekorację kwiatową. Dyżur przekazujemy mieszkańcom Zielonki,od num.13  do 24.  Zapraszamy w sobotę na godz.9.00.

12. W dniu 31 maja-w piątek w  pielgrzymka dziękczynna dzieci komunijnych do Łagiewnik, do Sanktuarium św. Jana Pawła II.

13.Zapowiedzi:   

 1)Zenon Sylwester Partyka-kawaler z Zielonki i Marta Osetek-panna z Osiedla Borki-zapowiedź 3

2)Krzysztof Zbigniew Sudoł-kawaler z Raniżowa i Katarzyna Agata Blat-panna z Weryni-zapowiedź 3

3)Michał Indyk-kawaler z Raniżowa i Aleksandra Weronika Wysocka-panna z Jarosławia-parafia Bożego Ciała-zapowiedź 2

4)Mirosław Burek-kawaler z Raniżowa i Zofia Piórkowska-panna z Łańcuta-zapowiedź 1

5)Artur Bajek-kawaler z Woli Raniżowskiej i Iwona Kinga Sasiela-panna z Raniżowa-zapowiedź 1

6)Damian Henryk Bakalarz-kawaler z Bełżyc i Joanna Letycja Bąk-panna z Raniżowa-zapowiedź 1

Kto by wiedział, o przeszkodach miedzy wyżej wymienionymi osobami, jest zobowiązany w sumieniu powiadomić kancelarię parafialną! 

14.W piątek rozpoczynamy nowennę przed Zesłaniem Ducha Św.

15.Wszystkim życzymy miłej niedzieli. Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże.