Dane parafialne

tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

XVIII Niedziela Zwykła– 2 sierpnia 2020 r.

Ogłoszenia Parafialne

1.Szczęśliwi,których Pan zastanie czuwających, gdy nadejdzie. Czy jesteśmy ludźmi czujnymi?

Czy potrafimy dostrzec pozornie nieobecnego Chrystusa wśród nas?

2.Dzisiaj po Mszy św. o godz.11.30 zmiana tajemnic różańcowych. Przygotowujemy się duchowo do odpustu Parafialnego. Spowiedź planowana jest na 14 sierpnia od godz.16.30 do 17.30.Także 14 sierpnia,w wigilię odpustu odbędzie się uroczysta procesja na cmentarz. W wielu Parafiach jest piękny zwyczaj,że przez możliwość zyskania odpustu,wiele dusz naszych bliskich,idzie do nieba. Zadbajmy o groby i włączmy się do modlitwy na cmentarzu. Dzień odpustu,będzie też naszym dziękczynieniem za tegoroczne zbiory. Prosimy przygotować,wieńce dożynkowe.

3.Dziękujemy tym,którzy uczestniczyli w dniu wczorajszym w nabożeństwie fatimskim. Dziękujemy tym,którzy brali udział w pielgrzymce trzeźwościowej do Miejsca Piastowego.

4.W liturgii, w tym tygodniu, wspominamy :We wtorek- św. Jana Marii Vianneya,w czwartek -święto Przemienienia Pańskiego-Odpust w Cmolasie. Ks.Kustosz zaprasza,program na afiszu w gablotce.

5.Bóg zapłać, za wszelkie ofiary składane, na potrzeby parafii. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom. Dzisiejsza taca w całości na Seminarium Duchowne w Sandomierzu i Kurię Biskupia w Sandomierzu!

6.Miesiąc sierpień jest miesiącem trzeźwości. Podejmijmy trud wyrzeczenia w tym miesiącu maryjnym. Świat tak bardzo potrzebuje świadków.

7.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia w kiosku parafialnym ,czasopismo Miłujcie się,nie tylko dla młodzieży i czasopismo Misyjne drogi. Jest do nabycia album o Parafii Raniżów”oraz wiele innych książek i czasopism.

8.Zapraszamy do zapisów na pieszą pielgrzymkę,w tym roku w sposób sztafetowy,nasza parafia organizuje wyjazd na trasę pielgrzymki w dniu 11.08.Zapraszamy do udziału.

9.Dziękujemy mieszkańcom ul. Rzeszowskiej za posprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty i środki czystości. Dziękujemy nowożeńcom za wsparcie dekoracji kwiatowej. Na piątek na godz.19.00 zapraszamy mieszkańców ul. Słowackiego i Mickiewicza.

10.Zapowiedzi:

1)Jakub Paweł Kopacz-kawaler z Mielca i Dorota Kata-panna Raniżowa-zapowiedź 3

2)Tomasz Michał Sobol-kawaler z Woli Rzędzińskiej koło Tarnowa i Urszula Jaskuła-panna z Raniżowa-zapowiedź 3

3)Tomasz Dariusz Sondej-kawaler z Zielonki i Aleksandra Maria Wożniak-ze Stykowa-zapowiedź 2

4)Tomasz Krzysztof Magryś- kawaler z Rzeszowa i Elżbieta Anna Popek-panna z Raniżowa-zapowiedź 2

5)Krzysztof Piotr Sułuja- kawaler z Przewrotnego i Sylwia Borowska-panna z Raniżowa-zapowiedź 1

6)Arkadiusz Czaja-kawaler-z Raniżowa i Patrycja Stopińska-panna z Mielca-zapowiedź 1

Kto by wiedział o przeszkodach,miedzy wyżej wymienionymi osobami,jest w sumieniu zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.

11.Wszystkim życzymy wielu radości i zadowolenia z odpoczynku w gronie rodzinnym. Szczęść Boże.