XVI Niedziela Zwykła– 21 lipca 2024r.

Ogłoszenia Parafialne

1.Modlitwa ,która jest osobista i konsekwentna przynosi konkretne owoce. Nie przestawajmy się modlić a Pan obdarzy nas swoimi łaskami i pomoże nam w naszym życiu.

2.W liturgii, w tym tygodniu, wspominamy: w poniedziałek -św. Marii Magdaleny, we wtorek-św. Brygidy- patronki Europy,w środę -św. Kingi,w czwartek-św. Jakuba i św. Krzysztofa .Ks. Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz obchodzi swoje imieniny. Modlimy się w intencji Pasterza naszej diecezji,w piątek- św. Joachima i Anny,w sobotę-św. Marty.

3.W dniu dzisiejszym poświęcenie pojazdów mechanicznych,po każdej Mszy św. Zbieramy dzisiaj ofiary do puszek ,w akcji 1 grosz za przejechany kilometr. Bądź wdzięczny Bogu za bezpieczne kilometry i pomóż polskim misjonarzom w zakupie środków transportu.

4.Za tydzień Msza św. prymicyjna ks. Mateusza Rogozińskiego-naszego diakona. Główna Msza św. prymicyjna na sumie. Ks. Mateusz wygłosi na wszystkich Mszach św. kazania i udzieli po Mszy św. Błogosławieństwa prymicyjnego

5.Miesiąc sierpień jest miesiącem trzeźwości, Księża biskupi zachęcają nas w liście Apostolstwa trzeźwości, do podjęcia wyrzeczenia. Podejmijmy trud wyrzeczenia w tym miesiącu maryjnym. Z naszej parafii w poniedziałek-29 lipca wyrusza także autokarowa pielgrzymka trzeźwościowa do Miejsca Piastowego. Wyjazd o godz.15.3o.Są jaszcze wolne miejsca .Zapraszamy także na Pielgrzymkę Stowarzyszenia Cudownego Medalika w sobotę 27 lipca. Zapisy w kiosku i zakrystii.

6.Dzisiejsza taca,w całości przeznaczona na potrzeby Kaplicy cmentarnej. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom.

7.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

8. 41 Piesza Pielgrzymka ze Stalowej Woli na Jasną Górę zaprasza w dniach

4-12 sierpnia 2024 roku: 9-dniowe pielgrzymowanie

Jednodniowe pielgrzymowanie organizowane przez Dekanaty Nowa Dęba i Raniżów: 11 sierpnia 2024 roku (niedziela)): (15km). Po przejściu tego odcinka wyjazd na Jasną Górę .

Koszt: 100 zł (w tym autokar 70 zł. i opłata za obsługę pielgrzymki 30 zł.)

Zapisy: do 30 lipca w parafiach. Chętni uzupełniają formularz zgłoszeniowy z zaznaczeniem, czy idą na 9 dni czy na 1 dzień i wnoszą opłatę.

28 lipca 2024 roku godzina 14.00: Msza św. przedpielgrzymkowa w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie. Po niej spotkanie organizacyjne i zapisy.

Wszelkie informacje, formularz zgłoszeniowy na Facebooku Pieszej Pielgrzymki ze Stalowej Woli na Jasną Górę.

9.Trwamy w całodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu w piątek. Dziękujemy wszystkim,którzy byli na adoracji i zapraszamy w najbliższy piątek.

10.Przypominamy,że w miesiącu lipcu i sierpniu , nie ma Mszy św. o godz.15.00

11.W miesiącu lipcu odmawiamy codziennie po Mszy św. wieczornej, litanię do Przenajświętszej Krwi Chrystusa.

12. Dziękujemy mieszkańców Raniżowa-ul. Słonecznej za posprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Na dyżur w sobotę o godzinie 9:00 zapraszamy mieszkańców Raniżowa – ul. Borki .

13. Zapowiedzi przedślubne:

1)Arkadiusz Burek – kawaler z Zielonki i Klaudia Czemerys – panna z Polańczyka – zapowiedź 3

2)Kamil Stępień – kawaler z Raniżowa Borków i Olena Fitsyk – panna ze Starego Sioła w Archidiec. Lwowskiej – zapowiedź 3

3)Mateusz Dawid Sondej-kawaler z Raniżowa i Justyna Maria Bajek-panna z Kamienia- Krzywej Wsi-zapowiedź 2.

4)Mateusz Rosół-kawaler z Zielonki i Agata Wiktoria Ziaja-panna z Widełki-zapowiedź1

Kto by wiedział o przeszkodach między tymi osobami,jest zobowiązany w sumieniu powiadomić kancelarie Parafialną.

14.Wszystkim,życzymy miłej niedzieli. A solenizantom i jubilatom wielu łask Bożych i zdrowia. Szczęść Boże.