Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

PIELGRZYMKA Z DO WŁOCH ŚLADAMI ŚWIĘTYCH 27.04-4.05-2019 r.

Niezapomniane 8 dni dla grupy 61 pielgrzymów pod przewodnictwem Ks. Proboszcza. A wszystko zaczęło się o północy z 26 na 27 kwietnia wyjazdem do Wiednia.  Tam na Kahlenbergu została odprawiona Msza Św. w miejscu w którym Król Jan III Sobieski uczestniczył we Mszy Św. jako ministrant przed wielką bitwą z Turkami w 1683 r. Potem udaliśmy się do centrum miasta na spacer przez Hofburg i wizytę w Katedrze św. Szczepana.

Drugi dzień to deszczowa lecz mimo to piękna Wenecja z Placem i Bazyliką św. Marka. Następnie przejazd do Padwy, gdzie zwiedziliśmy romańsko – gotycką Bazylikę Św. Antoniego z Jego grobem; wyjazd do Asyżu. 

Asyż to przede wszystkim Bazylika Św. Franciszka, Św. Klary i Matki Bożej Anielskiej z niespotykanymi różami bez kolców. Dalej przejazd do Cascii – nawiedzenie sanktuarium i relikwii św. Rity. Tam też spotkaliśmy się w naszym rodakiem - Księdzem Stanisławem Puzio, który na co dzień posługuje w jednej z pobliskich parafii.

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu mówi znane powiedzenie, a więc i nas nie mogło tam zabraknąć. Nawiedziliśmy 4 bazyliki: św. Piotra z grobem Ojca Świętego Jana Pawła II,  św. Jana na Lateranie- i Santa Maria Maggiore. Następnie spacer i podziwianie zabytków, m.in.: Koloseum, Forum Romanum, Panteon, Plac Navona, Ołtarz Ojczyzny i fontanna Di Trevi. Na Lateranie, w bezpośrednim sąsiedztwie bazyliki św. Jana,mieliśmy łaskę przejść na kolanach po Świętych Schodach, które w tym czasie na krótko po prawie trzech wiekach nie były przykryte drewnianymi osłonami. Schody te, zgodnie z tradycją pochodzą z Pretorium, w którym urzędował Poncjusz Piłat. To po nich Chrystus miał być prowadzony na sąd.

Kolejny dzień to przede wszystkim uczestnictwo na modlitwie Anioł Pański pod przewodnictwem Ojca Świętego; a także nawiedzenie czwartej   bazyliki św. Pawła za Murami. Druga cześć dnia to wyjazd na Monte Cassino – Cmentarza Żołnierzy Polskich oraz Klasztor OO. Benedyktynów; wyjazd do San Giovanni Rotondo.

W szóstym dniu odwiedziliśmy miejsca związane z działalnością Świętego Ojca Pio, dalej przejechaliśmy na Monte Sant Angelo do groty, gdzie ukazał się Św. Michał Archanioł. Kolejnym punktem programu był przejazd do Lanciano - miejsca cudu eucharystycznego.

Zawracamy w stronę Polski . Po drodze odwiedzamy Loreto z Bazyliką i Domkiem Świętej Rodziny oraz Budapeszt, gdzie na krótką chwilę zatrzymaliśmy się w bazylice Św. Stefana

Fotorelacja

Wielki Piątek

DROGA KRZYŻOWA W WIELKI PIĄTEK

Stacja I  - obok Krzyża Misyjnego - Koła Misyjne

Stacja II - obok figury MB Grunwaldzkiej -  Dzieci

Stacja III - przy Szkole Podstawowej  -   Nauczyciele

Stacja IV - obok Apteki  - Służba zdrowia

Stacja V  - przy figurze Chrystusa Miłosiernego- Urząd Gminy

Stacja VI obok cmentarza - Rada Parafialna

Stacja VII- przy kapliczce św. Floriana- Strażacy

Stacja VIII ul. św. Floriana (obok p. Kolanów) - Ministranci   

Stacja IX obok p. Kalandyk - Róże Różańcowe, Apostolat Cudownego Medalika i Krąg Biblijny

Stacja X- obok p. Puziów - Młodzież

Stacja XI- obok p. Małek- Rolnicy

Stacja XII- obok p. Kobylarz- Krąg Rodzin i Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa

Stacja XIII -obok p. Pomykała - Zakłady Pracy            

Stacja XIV- obok wikarówki - Osoby Starsze


ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO  SAKRAMENTU W WIELKI PIĄTEK

 

20.oo-21.oo  Dzieci, Ministranci,

21.oo-22.oo  Młodzież, Oaza Ruchu Światło Życie

22.oo-23.oo  Apostolat Cudownego Medalika

23.oo-24.oo  Parafianie z Nowej Wsi i Osiedla za Urzędem  Gminy, Osiedla Lisy i Zagrody

24.oo - 1.oo   Koło Misyjne, Koło Przyjaciół Seminarium Duchownego,

 1.oo - 2.oo    Parafianie mieszkający przy ul. Grunwaldzkiej i Rynku, Wolskiej i z osiedla koło młyna

 2.oo - 3.oo   Parafianie z ulicy Armii Krajowej, Rzeszowskiej i osiedli przy nich

 3.oo-  4.oo   Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, Kręgi Rodzin Domowego Kościoła

 4.oo - 5.oo    Parafianie z ulicy Kolbuszowskiej i osiedli przy niej i z Zembrzy

 5oo - 6oo    Parafianie ze Staniszewskiego        

 6oo - 7oo     Parafianie z Zielonki

 7oo - 8oo    Parafianie z Osiedli : Wilki, Plackówka i Borki   

 8oo -  9oo    Osoby starsze, Emeryci i Renciści   

Niedziela Palmowa 2019

zobacz zdjęcia

EDK - Raniżów

54524375 377654089453349 9084772673413709824 n

Dekanalny Dzień Skupienia

Schowek 4

„Pod opieką Matki Bożej…” – Ferie z Bogiem 2019

W dniach 11-16 luty oraz 18-23 luty dzieci i młodzież z naszej parafii oraz parafii Mazury wyjechała do Zakopanego aby uczestniczyć w turnusie „Ferie z Bogiem”. Nasz czas wypoczynku rozpoczęła Msza Święta sprawowana w Kościele w Raniżowie. Umocnieni Eucharystią i oddani pod opiekę MB Wniebowziętej wyruszyliśmy w drogę. Pierwszym ważnym miejscem była Wieliczka, gdzie zwiedzaliśmy podziemne korytarze Kopalni Soli, następnie udaliśmy się do Zakopanego. Drugiego dnia wyruszyliśmy poznawać miasto Zakopane. Pierwszym punktem było spotkanie w domu sióstr Albertynek, tam również w kaplicy sióstr sprawowaliśmy Msze Świętą. Następnie wjechaliśmy na szczyt Gubałówki (1126 m n.p.m.), skąd podziwialiśmy panoramę Tatrzańskich szczytów. Po obiedzie był czas na kąpiel w gorących źródłach Term Chochołowskich. We środę rozpoczęliśmy naszą narciarską przygodę na stoku w Pardałówce. Po obiedzie pielgrzymowaliśmy do Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach. We Czwartek nasze narciarskie umiejętności pozwoliły na wizytę na większym stoku w Witowie. Po południu Pielgrzymowaliśmy do Sanktuarium Cudownego Medalika na Olczy. Dzięki owocnej pracy instruktorów, po dwóch dniach nauki wszyscy uczestnicy wyjazdu mogli w Piątek przez trzy godziny szusować na stoku w Pardałówce. Po południu ostania wizyta na Krupówkach i Msza Święta w kościele parafialnym w Cyrhli. Podczas naszego wyjazdu umacnialiśmy naszą wspólnotę poprzez wspólną zabawę i tańce integracyjne w trakcie pogodnych wieczorów. Każdy dzień naszego wyjazdu kończyło uroczyste odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego. W Sobotę po pożegnaniu z górami udaliśmy się do Królewskiego Miasta Krakowa. Wizyta przy jamie smoka Wawelskiego. Odwiedziliśmy Katedrę Wawelską oraz modliliśmy się przy sarkofagu pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich oraz Marszałka Piłsudskiego. Kolejnym i ostatnim etapem było nasze pielgrzymowanie do Sanktuarium Św. Jana Pawła II oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Łagiewnikach. Nasze wspólne przeżywanie Ferii z Bogiem zakończyła Msza Święta w kaplicy siostry Faustyny. Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do przygotowania naszego wyjazdu. Wychowawcom i animatorom za poświęcony czas i troskę o każdego uczestnika. Za wszelkie dobro które było naszym udziałem Chwała Panu!

Turnus II

Zmarł śp. Marian Pomykała

Dnia 29 stycznia zmarł Pan Marian Pomykała. Pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Parafialnej w latach 1990 do 2013 roku.

Msza św. pogrzebowa 2 lutego o 13:00 w kościele parafialnym.

Wieczne odpoczywanie, racz mu dać Panie...

czarno białe

Zmarł śp. Stanisław Kochanowicz

28 stycznia zmarł wieloletni Kościelny naszej Parafii Pan Stanisław Kochanowicz, przeżywszy 85 lat.

Msza Św. Pogrzebowa jutro 30.01 tj. Środa o godzinie 14.00 w kościele parafialnym w Raniżowie.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie...

51158934 2494853340529488 534978734092976128 n

Viola Brzezińska - Koncert Kolęd

plakat str VIOLA BRZEZINSKA KOLĘDOWA

Kolędnicy misyjni w Radomyślu nad Sanem

Akcja Kolędników misyjnych w naszej parafii ma już swoją dziesięcioletnią historię. Odbywa się ona pod patronatem Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci. Kolędnicy niosą radosną nowinę o Bożym Narodzeniu i opowiadają o tragicznej sytuacji dzieci w Rwandzie i Burundi. Powstało dziesięć kilkuosobowych grup, które po uroczystym rozesłaniu w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia z radością wyruszyło z kolędą. Wszyscy spotkali się z serdecznym przyjęciem, życzliwością i otwartym sercem. Chociaż pogoda nie była w tym roku przychylna, bo padał deszcz, mali kolędnicy i ich opiekunowie dzielnie pokonywali wyznaczoną trasę. Zmarznięci, przemoczeni, ale szczęśliwi , bo dołożyli własną cegiełkę dobroci .Po raz kolejny daje się zauważyć, że mieszkańcom naszej parafii nie są obojętne losy człowieka w potrzebie. Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc i życzliwość.

zobacz zdjęcia

Boże Narodzenie 2018

strona 1

Wizytacja kanoniczna Parafii

Dnia 4 grudnia 2018 roku do naszej parafii przybył Ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz, ordynariusz diecezji sandomierskiej w ramach wizytacji kanonicznych parafii odbywających się co 5 lat. Pierwszym punktem programu wizyty były odwiedziny osób starszych i chorych. Spotkaniom tym towarzyszyła wspólna modlitwa z chorymi i ich rodzinami.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Środowiskowym Domu Samopomocy w Porębach Wolskich, gdzie Ks. Biskup zapoznał się z funkcjonowaniem placówki, wyrażając wdzięczność za troskę o osoby starsze i chore. Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą i błogosławieństwem pasterskim.

Następnie Ks. Biskup udał się do budynku Gminnego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Raniżowie, gdzie został powitany przez Dyrekcje Gimnazjum i Szkoły Podstawowej, przedstawicieli Rady Rodziców, pana Wójta oraz reprezentantów młodzieży w strojach lesiackich. Biskup Ordynariusz spotkał sie z Gronem Pedagogicznym obu szkół.

Kolejnym punktem programu była wizyta w przedszkolu działającym przy parafii. Po powitaniu Ks. Biskupa przez Kierownika placówki dzieci wykonały krótki program artystyczny.

O godz. 16:00 miało miejsce spotkanie z rodzicami księży i sióstr pochodzących z parafii. A następnie spotkanie z ministrantami z całej parafii. Kolejnym punktem programu było spotkanie z grupami duszpasterskimi, gdzie liderzy poszczególnych wspólnot dokonali prezentacji grup i przedstawiali cele, jakie realizują dla dobra wspólnoty parafialnej.

O godz. 17:00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia. Po powitaniu Księdza Biskupa przez przedstawicieli wspólnoty parafialnej, Ksiądz Proboszcz przedstawił sprawozdanie ze stanu parafii od ostatniej wizytacji kanonicznej w 2013 roku.

W czasie homilii Ksiądz Biskup zwrócił uwagę na czas Adwentu, który daje okazję do skupienia się na rzeczach najważniejszych dla każdego chrześcijanina.

Na zakończenie Mszy św. Biskup Ordynariusz wyraził wdzięczność za spotkanie ze wspólnotą parafialną i udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa. 

zobacz zdjęcia

Korowód Świętych

W wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych 31.10.2018 r. obył się w naszej parafii kolejny raz "Wieczór i Korowód Świętych" a także rozwiązanie konkursu plastycznego „Mój Święty Patron”. W trakcie Mszy Świętej dzieci z naszej parafii przebrane w odpowiednie stroje prezentowały sylwetki świętych i błogosławionych. W tym dniu także do naszej parafii przybyły relikwie świętych i błogosławionych. Po Mszy świętej odbyła się procesja na cmentarz z relikwiami świętych i błogosławionych oraz ze świecami, które zostały zapalone od Paschału - symbolu Chrystusa Zmartwychwstałego. Na cmentarzu każdy mógł zanieść Światło Chrystusa na grób swego bliskiego. Po zakończonej procesji, była możliwość oddania czci relikwiom a także wręczenie nagród za udział w konkursie plastycznym o patronie. Bóg zapłać wszystkim za wspólną modlitwę. 

zobacz zdjęcia

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 31

W tym tygodniu 31

W tym miesiącu 3806

Ogółem 666203