Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

105 Rocznica Odzyskania Niepodległości 11 Listopad 2023

W dniu 11.11.2023 uczciliśmy 105 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę

O godzinie 9:00 na uroczystej mszy pod przewodnictwem KS. Dziekana Bogdana Piekuta Modliliśmy się za naszą Polskę i za wszystkich którzy o tą Niepodległość walczyli.

11listopad

GALERIA

Po mszy dzieci ze Szkoły Podstawowej Imienia Św. Jana Pawła II w Raniżowie  przedstawiły wspaniały spektakl przedstawiający ten czas, w którym Polska odzyskiwała niepodległość. Spektakl Inspirowany  "Weselem" Stanisława Wyspiańskiego wzruszył widzów do łez.

11listopad spektakl

GALERIA

Zaś o godzinie 16:00 na Placu przy domu parafialnym rozpaliliśmy Ognisko Patriotyczne, na którym śpiewaliśmy wraz z kapelą "Raniżowianie" pieśni patriotyczne.

ognisko patr2023

 

GALERIA

 Naszą postawą tak licznego i aktywnego uczestnictwa w obchodach 105 Rocznicy Odzyskania Niepodległości pokazujemy nasz Patriotyzm i uczymy nasze dzieci aby nie zapominały, że Polska to kraj w którym będą żyły i że historia jaką przeszliśmy jako naród nie może być zapomniana. 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego święta w takiej formie. Dzięki nim wspaniałe wartości Bóg, Honor, Ojczyzna nabierają mocy w tych trudnych czasach 

ornament

NOC ŚWIĘTYCH Raniżów 2023

W wigilię Dnia Wszystkich Świętych w naszej parafii odbyła się Noc Świętych.

Dzieci z naszej parafii podczas wieczornej Mszy Świętej zaprezentowały postacie świętych przyjmując ich wygląd.

Podczas czytania krótkiego życiorysu przez księdza Macieja, każde z dzieci prezentowało się przechodząc przez cały kościół.

Dziękujemy Dzieciom za piękne aranżacje, kostiumy i występ, rodzicom za wspaniała postawę przekazywania dzieciom katolickich wartości w tym dniu,. Dziękujemy również organizatorom za pomysł i wspaniała organizację.

Noc Świętych 2023

W tym dniu również dzieci zostały nagrodzone za codzienne uczestnictwo w modlitwach Różańcowych w Październiku - Ksiądz Proboszcz przygotował nagrody dla tych najwytrwalszych jak i również dla tych którzy czasem nie mogli uczestniczyć  

GALERIA ZDJĘĆ

MÓJ ŚWIĘTY POATRON 2023

Rozstrzygnięty również został konkurs "Mój Święty Patron" - dziękujemy artystom za wspaniałe prace, które ozdabiają naszą świątynię i gratulujemy zwycięzcom

  ornament

Kleryckie obłóczyny w Sandomierzu

W dniu 29.10.2023 w kościele seminaryjnym pw. Św. Michała Archanioła, podczas uroczystej Mszy Świętej, sześciu seminarzystów Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu przyjęło strój duchowny.

Wśród nich był nasz parafianin Bartosz Kołodziej z Zielonki.

Wraz z rodzicami i przyjaciółmi cieszymy się piękną postawą Bartosza i życzymy wielu Łask Bożych.

Niech nasza Wniebowzięta Matka Raniżowska osłania płaszczem swej opieki i prowadzi na drodze do Kapłaństwa 

Szczęść Boże!

GALERIA ZDJĘĆ

OBłóczyny Bartka

ornament

Uroczyste poświęcenie Kaplicy na cmentarzu

22.10.2023 o godzinie 14:00 odbyła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza w nowej kaplicy na cmentarzu.

Podczas tej uroczystości Kaplica została poświęcona i oddana do użytku.

Jest to historyczne wydarzenie dla naszej parafii kaplica jest darem współczesnych parafian dla przyszłych pokoleń.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom i budowniczym tej kaplicy niech dar ich serca będzie błogosławieństwem na drodze do Zmartchwywstania.  

Poniżej fotorelacja z uroczystości:

GALERIA ZDJĘĆ

poświęcenie kaplicy cmentarnej

 

ornament

RODZINNY RAJD ROWEROWY

W dniu 14.10.2023 korzystając z pięknych warunków pogodowych Rycerze Kolumba zorganizowali Rodzinny Rajd Rowerowy. 

Wspólne podróżowanie zwieńczone zostało wspaniałą zabawą na świeżym powietrzu oraz pyszną kiełbaską z ogniska. Poniżej  w linku fotorelacja.

Dziękujemy organizatorom za przygotowanie całej wyprawy oraz czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników.

Rodzicom i dzieciom dziękujemy za uczestnictwo i za wspólną zabawę

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich  na kolejne wyprawy, które Rycerze Kolumba mają w planach

GALERIA ZDJĘĆ

rowery 2023

 

ornament

UWAGA KONKURS "MÓJ ŚWIĘTY PATRON"

Jak co roku nasza Parafia organizuje konkurs  "Mój Święty Patron"

Zapraszamy wszystkie dzieci ze szkół podstawowych do przedstawienia postaci Świętego Patrona na plakacie A4 techniką dowolną

Karta zgłoszeniowa i regulamin poniżej w linku:

KARTA ZGŁOSZENIOWA I REGULAMIN KONKURSU

 Prace uczniów proszę przesłać lub dostarczyć do 22.10.2023 r. do kancelarii parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Raniżowie lub do katechetów

Komkurs Patron 2023

ornament.jpg

Odpust Poręby Wolskie 2023

W dniu 17.09.2023 odbył się odpust w Porębach Wolskich na cześć Podwyższenia Krzyża Świętego

Sumie odpustowej przewodniczył Ks. Prałat Tedor Marut nasz Rodak, a kazanie wygłosił Ks. Krzysztof Kozieł nasz były Wikariusz

GALERIA ZDJĘĆ

Odpust Poręby 2023

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela 2023

W dniach 16-25.08.2023 r. 97 osób uczestniczyło w parafialnej pielgrzymce do Fatimy i Santiago de Compostela, zorganizowanej przez naszego ks. Proboszcza Bogdana Piekuta.

FATIMA 2023

GALERIA ZDJĘĆ

GALERIA VIDEO

Odwiedzenie miejsc związanych z objawieniami Matki Bożej, codzienna Eucharystia oraz uczestnictwo z kilkutysięczną rzeszą pielgrzymów z całego świata w wieczornych procesjach różańcowych ze świecami , stały się dla każdego z uczestników niezwykłym doświadczeniem duchowym.

Wielu pielgrzymów przebyło na kolanach z różańcem w dłoni ponad 300 metrową tzw. drogę łaski, podczas której polecali Matce Bożej sprawy osobiste , rodzinne, naszej wspólnoty parafialnej i Ojczyzny.

Na trasie naszej pielgrzymki znalazły się również największe miasta Portugalii : Lizbona i Porto, a także ważne miejsca dziedzictwa kulturowo- religijnego Portugalczyków takie jak: Tomar, Nazare, Batalha, Alcobaca i Braga.

Nie zabrakło też chwili relaksu na plaży w Nazare, które słynie z największych na świecie fal i jest mekką surferów, a także pięknych widoków na najdalej wysuniętym na zachód punkcie Europy - Cabo da Roca .

Na koniec dotarliśmy do Santiago de Compostela w Hiszpanii do grobu św. Jakuba .

Nieocenioną wartością na naszych pątniczych szlakach były:

- duchowa opieka naszych duszpasterzy

- merytoryczna - naszych przewodniczek Pani Bożenki i Pani Edytki,

- logistyczna - biura Matteo Travel z Rzeszowa,

- wspólnota stworzona przez naszych wspaniałych Pielgrzymów.

Obfity bagaż pozytywnych wrażeń i zapadających w pamięci doświadczeń inspiruje do sięgania po nowe cele i próby ich osiągnięcia. Podobnie dzieje się z pielgrzymami. Kiedy wracamy z jednej wyprawy, już w głowie pojawia się pytanie: Co dalej???

Dziękujemy wszystkim pielgrzymom za obecność, wspólną modlitwę i świadectwo wiary. Niech Matka Boska Fatimska wniesie w serca pokój i umocni wiarę, a pośród zawiłości losów i dróg, niech nieustannie ochrania i dodaje radości.

„Fatimska nasza Pani, potężna Twa przyczyna, Orędowniczko nasza, Nadziejo Ty jedyna. Bądź z nami w każdy czas i nie opuszczaj nas”.

ROZTOCZE 2023

Na przełomie Kwietnia i Maja  2023 roku pielgrzymi z naszej parafii odwiedzili Roztocze

Relacja poniżej:

GALERIA ZDJĘĆ

ROZTOCZE 2023

KRASNOBRÓD: Kaplica na wodzie- woda która uzdrawia, Kaplice świętych: Anny, Antoniego i Onufrego, Sanktuarium NNMP, Muzeum Wsi Krasnobrodzkiej, Kalwaria Krasnobrodzka, Kaplica św. Rocha, Pałac Fudakowskich - siedziba uzdrowiska/sanatorium. Z Krasnobrodem związana była Królowa Marysieńka, tu cudownie uzdrowiona z ciężkiej choroby,

TOMASZÓW LUBELSKI– nawiedzamy jeden z najpiękniejszych kościołów modrzewiowych w Polsce /kanon sztuki drewnianej/ Sanktuarium MB Szkaplerznej, cerkiew prawosławna.

BEŁŻEC-zwiedzamy najbardziej zapomniany obóz zagłady w Polsce.

HUTA ZŁOMY- przejście malowniczym szlakiem pokazującym najpiękniejszy rezerwat „Nad Tanwią”/słynne szumy na rzece Tanew.

JÓZEFÓW- kosmiczny krajobraz kamieniołomów z wieży widokowej jako fragment szlaku geoturystycznego Roztocza.

GÓRECKO KOŚCIELNE- malownicza przyrodniczo-sanktuaryjna perełka Roztocza, zwiedzanie Sanktuarium św. Stanisława, roztoczańskiej Soliny, unikatowej dendrologicznie alei dębów.

ZWIERZYNIEC- zwiedzamy urocze miasteczko z klimatem, siedziba Roztoczańskiego Parku Narodowego, kościół na wyspie, pomnik szarańczy, deptak, stawy Echo, wydmy, punkt widokowy konika polskiego.

ZAMOŚĆ- perła Renesansu: Rynek Wielki, Rynek Solny, Rynek Wodny, spacer wokół fortyfikacji, park, akademia, pałac, katedra oraz zamojska starówka..

CHEŁM -miasto wschodu warte zachodu jak się mawia ,spacer na Górę Chełmową ,zespół katedralny, Bazylika pw. Narodzenia NMP.

SZCZEBRZESZYN- jedno z najstarszych miast w Polsce, jak nie powspominać Brzechwy i chrząszcza brzmiącego w trzcinie,.

RADECZNICA- Bazylika Mniejsza , Sanktuarium Świętego Antoniego, kaplica na wodzie

Nowy Rok Szkolny 2023/2024 Rozpoczęty

W dniu 04.09.2023 rozpoczęliśmy Nowy Rok Szkolny 2023/2024 uroczystą Mszą Świętą pod przewodnictwem Ks Dziekana Bogdana Piekuta. 

Dyrekcji, nauczycielom, katechetom i wychowawcom a w szczególności naszym uczniom życzymy wielu Łask Bożych, oraz aby nasza Wniebowzięta Matka Boska prowadziła, wspierała i chroniła ich w nadchodzącym roku szkolnym

 GALERIA

ROZPOCZECIE SZKOLY

XVI Dni Kardynała Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej

W dniach 02-03.2023 w Hucie Komorowskiej odbywały się XVI Dni Kardynała Adama Kozłowieckiego.

Wraz z Księdzem Dziekanem Bogdanem Piekutem oraz delegatami z naszej parafii uczestniczyliśmy w uroczystej mszy pod przewodnictwem Ks bp Krzysztofa Nitkiewicza.

 Podczas kazania usłyszeliśmy jak Kardynał Kozłowiecki w każdej chwili swego życia był gotowy wypełniać wolę Bożą i pomimo wielu przeciwności zawsze być wiernym Ewangelii i Krzyżowi Chrystusa.

GALERIA

DNI KARDYNAŁA

Dożynki Diecezji Sandomierskiej Raniżów 2023 - RELACJA

W dniu 15.08.2023 odbyły się Dożynki Diecezji Sandomierskiej w Raniżowie.

Wraz z Księdzem  Biskupem Krzysztofem Nitkiewiczem, delegacjami z całej diecezji, oraz naszymi parafianami i zaproszonymi Gośćmi 

wspólnie złożyliśmy dziękczynienie za plony podczas uroczystości Odpustu w naszej Parafii.

Po mszy wspólnie uczestniczyliśmy również w bogatej oprawie folklorystycznej i artystycznej.

Poniżej fotorelacja z całego wydarzenia 

GALERIA I

GALERIA II

STRONA

Dożynki Diecezji Sandomierskiej Raniżów 2023

W tym roku mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Diecezjalne Dożynki do naszej parafii w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Jest to dla naszej Parafii podwójna uroczystość ponieważ w tym dniu obchodzimy również Odpust Parafialny

15.08.2023

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na wspólne przeżywanie tych wspaniałych uroczystości. 

PLAKAT DOŻYNKI 8

Zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023

W dniu 23.06.2023 Uroczyście zakończyliśmy rok szkolny rozpoczynając od wspólnej Mszy Świętej 

Po modlitwie odbyła się akademia w Szkole Podstawowej Im. Św. Jana Pawła II na której pożegnaliśmy VII klasy

Dyrekcji, Nauczycielom i uczniom życzymy dobrego wypoczynku 

GALERIA

33333

Przyjęcie Nowych członków Liturgicznej Służby Ołtarza

W dniu 18.06.2023 Na uroczystej Mszy Świętej Ks. Proboszcz przysłał do Liturgicznej Służby Ołtarza dziewięciu ministrantów i trzy dziewczynki do scholi

Dzieciom Gratulujemy oraz życzymy wytrwałości w podjętej służbie Panu Jezusowi

Jesteśmy dumni z rodziców za kierowanie swoich dzieci ku Chrystusowi 

GALERIA

22222

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 153

W tym tygodniu 387

W tym miesiącu 7022

Ogółem 958816