Dane parafialne

tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Rocznica I Komunii św. (2020)

W niedzielę, 24 maja uczniowie z klasy IV Szkoły Podstawowej obchodzili swoją pierwszą rocznicę przyjęcia pierwszej Komunii św. Odżyły radosne wspomnienia, które towarzyszyły dzieciom przed rokiem. Stojąc jeszcze raz wspólnie w bliskości ołtarza, ubrani w komunijne stroje, idący w uroczystej procesji po Najświętszy Sakrament to okazja aby przypomnieć sobie, że Jezus żyje i jest obecny w Eucharystii. Rocznica to jednak nie tylko okazja do wspomnień czy ponownego spotkania z przyjaciółmi. To okazja do zapytania siebie, jak w ciągu tego roku Jezus eucharystyczny był obecny w moim życiu. Pytanie o moje uczestnictwo we Mszy św. niedzielnej, o częstotliwość korzystania ze spowiedzi i przyjmowanie Komunii św., o to czy Bóg rzeczywiście jest mocniej obecny po I Komunii świętej w moim życiu i w mojej rodzinie.

100-lecie urodzin św. Jana Pawła II

Sto lat temu, 18 maja 1920 roku na świat przyszedł jeden z największych Polaków, który zmienił oblicze Kościoła w Polsce i na całym świecie. Karol Wojtyła urodził się w Wadowicach, jako drugi syn Karola Wojtyły i jego żony Emilii z Kaczorowskich.

W 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II nasza Parafia spotkała się na „majówce” przy figurze papieża obok dawnego Gimnazjum. zobacz zdjęcia

Również pojawiły się inne inicjatywy naszych parafian, które można zobaczyć tutaj

"Parafia Raniżów. Historia, współczesność, tradycja" - Album o naszej Parafii

Szanowni Państwo,

Już jest!!! Pragniemy podzielić się naszą radością wynikającą z finalizacji prac nad publikacją pt. „Parafia Raniżów. Historia, współczesność, tradycja”. Świeżo wydana, pachnąca farbą drukarską trafiła właśnie do naszych rąk. Książka ta swymi twardymi oprawami obejmuje dokładną ewidencję i charakterystykę bogatego zbioru cennych zabytków gromadzonych przez pokolenia naszych przodków i pieczołowicie obecnie odrestaurowanych staraniami współczesnych parafian z Księdzem Proboszczem na czele.

Album został zilustrowany doskonałymi zdjęciami profesjonalnie wykonanymi przez tutejszych fotografów. Dokumentują stan współczesny oraz historię Raniżowa. Każdy z nas może tam także odszukać siebie, bądź krewnych czy bliskie osoby. Format i jakość tych obrazów to sposób na odwiedziny naszej pięknej świątyni, za którą wielu z nas tęskni podczas trudnego czasu epidemii.

Unikatowa tematyka książki oraz bezprecedensowy sposób jej realizacji sprawiają, iż staje się ona pozycją wyjątkową i obowiązkową w każdej domowej biblioteczce.

Już od przyszłej niedzieli zachęcamy do zakupu!!! Nakład ograniczony. Album będzie dostępny w kiosku parafialnym i sklepach prowadzących stoiska prasowe.

Zespół redakcyjny

Do końca nas umiłował...

Wielkanoc 2020

91908907 229534911743453 2482439256832737280 n

„Jam jest zmar­twych­wsta­nie i życie,

kto wie­rzy we mnie, choćby i umarł,

żyć będzie, a każdy, kto żyje i wie­rzy

we Mnie, nie umrze na wieki

(J 11, 25n)

Dzieląc się wielką radością, że Pan Zmartwychwstał przyjmijcie drodzy Parafianie i Goście naszej parafii najserdeczniejsze życzenia!

Jezus żyje i jest z nami, udziela nam swego Ducha i prowadzi drogami zbawienia.

Niech to przekonanie towarzyszy nam każdego dnia.

Niech radość Świąt Wielkanocnych wypełnia nasze życie.

Niech Chrystus Zmartwychwstały pogłębia naszą wiarę, umacnia nadzieję i rozpala miłość.

Niech echem radosnego Alleluja będzie nasze większe zaufanie Panu Bogu, a Jego łaska niech zstąpi na Was i Wasze rodziny!

Chrystus zmartwychwstał!

Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!

Z darem modlitwy Duszpasterze Parafii Raniżów.

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W WIELKI PIĄTEK 2020

19.00 – 20.00 - Ministranci (dzieci przez telewizję internetową).

20.00 – 22.00 - Młodzież, Oaza Ruchu Światło Życie

22.00 – 23.00 - Apostolat Cudownego Medalika

23.00 – 24.00 - Parafianie z ul. Nowowiejskiej i Osiedla Domowego, Osiedla Lisy i Zagrody

24.00 – 01.00 - Koło Misyjne, Koło Przyjaciół Seminarium Duchownego,

01.00 – 02.00 - Parafianie mieszkający przy ul. Grunwaldzkiej i Rynku, Wolskiej i z osiedla koło młyna

02.00 – 03.00 - Parafianie z ulicy Armii Krajowej, Rzeszowskiej i osiedli przy nich

03.00 – 04.00 - Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, Kręgi Rodzin Domowego Kościoła

04.00 – 05.00 - Parafianie z ulicy Kolbuszowskiej i osiedli przy niej i z Zembrzy

05.00 – 06.00 - Parafianie ze Staniszewskiego

06.00 – 07.00 - Parafianie z Zielonki

07.00 – 08.00 - Parafianie z Osiedli : Wilki, Plackówka i Borki

08.00 – 09.00 - Osoby starsze, Emeryci i Renciści

Prosimy, aby wyznaczyć z każdego rejonu 5 osób-przedstawicieli, reszta łączy się duchowo i przez telewizję internetową!

(Prosimy wszystkich o modlitwę różańcową wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata)

Nowenna Pompejańska w intencji pokutno-wynagradzającej za grzechy nasze i całego świata

FORMUŁA MODLITWY

Zarządzenia dotyczących wykonywania posługi duszpasterskiej podczas epidemii