Dane parafialne

tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

24 NIEDZIELA ZWYKŁA-15 WRZEŚNIA 2019r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Bóg przebacza grzesznikom,wystarczy tylko stanąć w prawdzie przed Bogiem i prosić o milosierdzie.Nie odkładajmy naszego nawrócenia.Pan jest blisko!

2.W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

-w poniedziałek-św.męczenników Korneliusza i Cypriana.

-w środę-święto Stanisława Kostki-patrona dzieci i młodzieży, zapraszamy na Mszę św. o godz.18.00 dzieci i młodzież.

-w sobotę - Św. Mateusza- Apostoła i Ewangelisty-święto służb bankowych, podatkowych i skarbowych.

3.Dzisiaj odpust w Porębach Wolskich,przeniesiony z dnia wczorajszego.Dziękujemy mieszkańcom Posuch i Porąb za przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów,radzie parafialnej,kołu gospodyń wiejskich,dziękujemy wszystkim,którzy wczoraj pielgrzymowali w liczbie 110 osób z Raniżowa do Porąb,za uczestnictwo w ogólnopolskiej akcji Polska pod krzyżem.

4.W dniach 20-22 września 54 osoby z naszej parafii wyjedża na pielgrzymkę do Malborka,Pelplina,Stoczka i Lidzbarka Warmińskiego,Świętej Lipki.Olsztyna

5.W czwartek na godz.17.00 zapraszamy młodzież z klas VII-przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

6. W poniedziałek po Mszy św wieczorowej spotkanie Kręgu Biblijnego. We wtorek zapraszamy ministrantów młodszych na Mszę Święta o godz. 18.00.Po Mszy odbędzie się zbiórka w salce parafialnej. Natomiast ministranci starsi zbiórka w środę o godz. 17.00. Zbiórka ministrantów na Porębach Wolskich w czwartek godzina 18.45. Spotkanie scholii starszej w czwartek o 19:00, grupy Oazowej w piątek o 19:30. Spotkanie scholii młodszej w sobotę o 10:00.

7.8 osób naszej parafii będzie brało udział tej nocy w adoracji na św. Krzyżu. Bóg zapłać za modlitwę za naszą parafię.

8.Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dzisiejsza taca, w całości przeznaczona na potrzeby remontowo-konserwacyjne. Jeśli ktoś nie może dziś złożyć ofiary, to prosimy za tydzień o ofiarę w podpisanej kopercie. Bóg zapłać wszystkim którzy to rozumieją , wspierając modlitwą i ofiarą.

9.Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej.

10.Zapowiedzi:

1)Ireneusz Wilk-kawaler z Raniżowa i Magdalena Emilia Tylutki-panna z Osiedla Zembrza,w Raniżowie-zapowiedź 3

2)Krzysztof Piotr Majcher-kawaler Ze Staniszewskiego i Marta Maria Nowak-panna z Raniżowa-zapowiedź 2

Kto by wiedział, o przeszkodach miedzy wyżej wymienionymi osobami, jest zobowiązany w sumieniu powiadomić kancelarię parafialną!

11.Dziękujemy mieszkańcom Staniszewsiego od num.1 do 14 za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty.Na sobotę zapraszamy na o godz.9.00,mieszkańców Staniszewskiego-od num.15 do 26.

12.Wszystkim życzymy miłej niedzieli, a solenizantom i jubilatom życzymy Bożego Błogosławieństwa i zdrowia.