Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Wielkiego Postu- 19 marca 2021r.

Ogłoszenia Parafialne

1.„Ukrzyżowany Chrystus jest mocą i mądrością Bożą”. Mądrość Boża przewyższająca ludzki porządek myślenia, objawiona została w Jezusie Chrystusie. ”My głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który dla jednych jest zgorszeniem, dla innych głupstwem. Dla tych zaś, którzy są powołani, ukrzyżowany Mistrz jest mocą i mądrością Bożą. Pamiętajmy o tym, w codziennym życiu.

2.Dzisiaj-19 marca przeżywamy Uroczystość św. Józefa-Oblubieńca NMP,liturgicznie przeniesiona na na poniedziałek-20 marca Modlimy się w intencji wszystkich mężczyzn oraz ojców. Żyjemy w ogromnym kryzysie roli męża i ojca,prośmy o wiarę i dojrzałość i odpowiedzialność dla wszystkich mężów i ojców. Dzisiaj na sumie uroczyste zawierzenie Parafii,rodzin,ojców,mężczyzn św. Józefowi Od czwartku trwa nowenna w intencji Życia.

3.Za tydzień rekolekcje parafialne. Modlimy się o jak największe owoce rekolekcji, polecamy ludzi zagubionych i przeżywających trudności. Rekolekcje poprowadzi Ks. Dyrektor Adam Warchoł. Zaprośmy naszych bliskich, sąsiadów. Program można też znaleźć na stronie parafialnej. Za tydzień suma o 12.00.

4.Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa w piątek o godz.16.30.Prosimy o przygotowanie i prowadzenie Apostolat maryjny,stowarzyszenie cudownego medalika. oraz o godz.19.00,prosimy o przygotowanie i prowadzenie młodzież oazową. Najbliższy piątek zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową organizowana przez Rycerzy Kolumba, rozpoczniemy Mszą Św. o godzinie 20:00.Pakiety dostępne będą pół godziny przed mszą, w kiosku Parafialnym. Cena pakietu 30 zł – część pieniędzy zebranych z pakietów będzie przeznaczona na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienie ziemi w Syrii i Turcji.\Trasa przebiegać będzie jak co roku bez zmian w sumie 41 km. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, w niedzielę o godz.16.00, a po nich Msza św.

5.W Wielkim Poście odbywa się akcja „Jałmużna Wielkopostna” .Można w kiosku nabyć baranki wielkanocne .

6.W czasie Wielkiego Postu można składać żywność dla potrzebujących do kosza. Zebrane dary zostaną ofiarowane najbardziej potrzebującym przed świętami i rozniesione przez młodzież naszej parafii.

7. Spotkanie Biblijne w poniedziałek po Mszy Świętej wieczorem. We wtorek ministranci w Porębach o godzinie 16.00. Lektorzy starsi w Raniżowie po Mszy Świętej wieczorem. W środę o 16.00 ministranci młodsi. W czwartek o 16.00 spotkanie klas VIII przygotowujących się do Bierzmowania. Piątek Oaza starsza po Mszy Świętej wieczorem. W sobotę o 10.00 schola dziecięca i po niej Oaza Dzieci Bożych. Parafia razem ze Szkołą Podstawową organizuję koncert zespołu Full Power Spirit w ramach projektu dla młodzieży”Znajdź pomysł na siebie” w dniu 24.03-w piątek o godz.11.30 na sali gimnastycznej.

8.Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Dzisiaj do nabycia m. in. filmy ewangelizacyjne i książki,oraz piękny album o Ojcu św. Janie Pawle II i album o gorzkich żalach i drodze krzyżowej.

9.Bóg zapłać za wszelkie ofiary. Dzisiaj taca przeznaczona na budowę Kaplicy cmentarnej. Prosimy o ofiary w podpisanych kopertach.

10.Można przekazywać 1,5 % dochodów na Caritas, Ruch Światło-Życie,na dom rekolekcyjny Brama Bieszczad. Informacje i blankiety na stoliku.

11.Nasza parafia organizuje w sierpniu,pielgrzymkę do Fatimy,połączoną z odpoczynkiem nad morzem zwiedzaniem Portugalii i Sanktuarium św. Jakuba w Santiago del Compostela w Hiszpanii. Pielgrzymka w obydwie strony będzie lotnicza. Do końca marca prosimy o wpłatę zaliczki 1000 zł. Są jeszcze wolne miejsca w terminie 16-23.08.2023.

12.Parafia organizuje także w dniach 29 kwietnia do 02 maja czterodniową pielgrzymka na Roztocze .W programie m. in. : Zamość , Radecznica , Krasnystaw, Szczebrzeszyn, Hrubieszów , Chełm,Zwierzyniec, Susiec, Krasnobród.

Koszt 650 zł ( przy grupie min. 40 os. ) .Prosimy o wpłatę zaliczki w kwocie 200 zł

13.Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Grunwaldzkiej,num. Od 15 do 38. W sobotę zapraszamy mieszkańców ul. Grunwaldzkiej,num. Od 39 do 54. Zapraszamy na godz.9.00 w sobotę.

14.Zapowiedzi przedślubne:

1)Arkadiusz Antoni Sałek- kawaler z Woli Raniżowskiej i Ewelina Barbara Olszowy-panna z Raniżowa-Zapowiedź 2.

2)Piotr Jan Selwa- kawaler z Pogwizdowa Starego i Teresa Agnieszka Potocka ze Staniszewskiego zapowiedź 2.

3)Adrian Rodzeń-kawaler z Zielonki i Sylwia Dryja panna z Kolbuszowej-zapowiedź 2

15.Wszystkim życzymy duchowych wielkopostnych przeżyć! Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia!