Dane parafialne

tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

XIII Niedziela Zwykła– 26 czerwca 2022r.

Ogłoszenia Parafialne

1.Świat dzisiejszy nastręcza nam wiele takich okoliczności, kiedy stajemy wobec dylematu: zgodzić się na zło w imię poprawności czy też narazić się na kłopot napiętowania, czy wyśmiania ale odpowiedź Jezusa jest jasna. Wzywa On nas do postawy prawdy i miłości, która nie chce niszczyć, lecz podnosić.

2.Dziś w naszej Parafii żegnamy Ks. Wikariusza Krzysztofa Kozieła i Ks. Jarosława Nieściura. Dziękujemy za piękną i owocna pracę. Oddajemy Ich w opiekę naszej Patronce Matce Bożej. Ks. Krzysztof zostaje przeniesiony do Parafii w Klimontowie,gdzie proboszczem jest były wikariusz raniżowski Ks. Henryk Hendzel. ks. Jarosław przeniesiony jest do Sandomierza. W ich miejsce miejsce Ks. Biskup mianował wikariuszem neoprezbitera- nowo wyświęconego Ks. Piotra Biernackiego-pochodzącego z Ostrowca Św. Drugim wikariuszem został Ks. Maciej Gorazd- ostatnio pracujący w Grębowie .Za tydzień powitanie Księży Wikariuszy na sumie.

3.Dzisiaj w Sandomierzu uroczyste zakończenie Synodu Diecezjalnego. Delegacja z naszej Parafii bierze udział w tej Uroczystości razem Z ks. Proboszczem. Uroczysta Msza św. o godz.11.00.

4.W środę-29.06 -Uroczystość św. Piotra i Pawła .Msze św. o godz.7.00,9.00, oraz o godz.18.00.W Porębach Msza św. o godz.17.00.Taca w tym dniu na Stolicę Apostolską. W tym dniu gościmy także Ks. Diakona a obecnie Kapłana ks. Bartosza Wawrzkiewicza. Otrzymamy błogosławieństwo prymicyjne. Zapraszamy wszystkich

5.W tym tygodniu pierwszy pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca miesiąca. Okazja do spowiedzi w te dni, od godziny 17.00.W Porębach Msza św. w piątek o godz.17.00. Od 16.30 spowiedź. W piątek modlimy się o trzeźwość w parafii. W sobotę nabożeństwo fatimskie. Procesja różańcowa z figurą w tym dniu pod figurę,przy, Stację CPN na ul. Sokołowskiej. Zapraszamy. W piątek odwiedzimy chorych od godziny 9.00.

6.Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych, po Sumie.

7.Dziękujemy wszystkim, którzy w miesiącu czerwcu w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W miesiącu lipcu po Mszy Św. wieczornej litania ku czci Przenajświętszej Krwi Pana Jezusa. Dzisiaj nabożeństwo o godz.17.30.

8.Przypominamy,że w miesiącu lipcu i sierpniu, nie będzie Mszy świto godz.15.00

9. 39 Piesza Pielgrzymka Stalowa Wola-Jasna Góra w dniach 4-12.08.2019 r. …Jest także możliwość zapisywania się na jeden dzień na pielgrzymkę sztafetową. Ks. Proboszcz wybiera się na jeden dzień. Zapisy w zakrystii.

11.Rozpoczęły się wakacje, nie zapominajmy o modlitwie i o niedzielnej Mszy św. także wyjeżdżając na wakacje . Mamy więcej czasu zapraszamy dzieci i młodzież, do uczestnictwa w codziennej Mszy św.

12.Nasza Parafia organizuje wyjazd Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w dniu 9 lipca. Wyjazd o 23.30.Zapisy w kiosku parafialnym z podaniem num .telefonu.

13.Organizujemy autokarową pielgrzymkę nauczycieli na Jasną Górę w dniu 2 lipca. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii i w kiosku.

14.Zapowiedzi:

1)Mikołaj Aleksander Grendisz- kawaler z Krakowa i Katarzyna Ewa Węglarz-panna z Os. Lisy w Raniżowie-Zapowiedź 3

2)Tomasz Śmieszek- kawaler z Raniżowa i Beata Katarzyna Borawiak-panna z Pogwizdowa Starego- zapowiedź 1

Kto by wiedział o przeszkodach między tymi osobami,jest zobowiązany w sumieniu powiadomić kancelarie Parafialną.

15.Nasza Parafia organizuje wyjazd 10-dniowy do Medjugorie,do Budapesztu ,na i Chorwację i do Bośni ,z odpoczynkiem nad morzem. Wyjazd w dniach 16.08-25.08.2022.Są jeszcze wolne miejsca.

16.Rozpoczęliśmy całodniową adorację Najświętszego Sakramentu w piątek. Dziękujemy wszystkim,którzy byli na adoracji i zapraszamy w najbliższy piątek.

17.Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer dla dzieci Małego Gościa Niedzielnego.

18.Bóg zapłać za wszelkie ofiary. Za tydzień taca na Seminarium Duchowne w Sandomierzu i na Kurię Biskupią. W ubiegłą niedzielę na budowę Kaplicy Cmentarnej złożono ofiarę w kwocie 28.814 zł +430 zł w koronach szwedzkich oraz ofiara z Porąb Wolskich 1900 zł=ogółem 31.144 zł.

19.Nasza parafia organizuje wyjazd do kina Zorza w Rzeszowie,w dniu 28 czerwca- następny wtorek. Wyjazd z parkingu,przy kościele o godz.18.40,seans o godz.19.15.Zapraszamy na komedię pt” Nakręcony tata”.To pogodna historia rodziny,oraz mądra komedia o roli ojca,który próbuje coś zmienić w swoim życiu. Koszt biletu i dojazdu 22 zł, przy liczbie przynajmniej 50 osób. Zaliczka 10 zł. Zapisy w zakrystii do poniedziałku.

20.Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Bukowej i ul. Kasztanowej, od num.1 do 10.Dyżur przekazujemy drugiej części ul.Kasztanowej od num 11 do num.45 (do końca).Zapraszamy w sobotę o godz.9.00

21.Dziękujemy mieszkańcom Zielonki od num.50 do 75 za zorganizowanie odpustu oraz ks. Krzysztofowi i opiekunom za zorganizowanie wyjazdu ministrantów w Bieszczady.

22.Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.