Dane parafialne

tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

II Niedziela Adwentu- 4 grudnia 2022r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Trwamy w adwentowej postawie czujności i oczekiwania na przyjście Syna Bożego. Jan Chrzciciel przypomina nam, że mamy „przygotować drogę dla Pana, dla Niego prostować ścieżki”. Nie jest to nic innego jak wezwanie do nawrócenia, do wewnętrznej przemiany i poszukiwania sensu życia w bliskości Boga. Pamiętajmy, Pan jest blisko!

2.Ta nasza postawa czujności, niech się przejawia w praktykach adwentowych:

-Trwajmy w stanie, łaski uświęcającej, korzystając, wcześniej z sakramentu pokuty.

-Zapraszamy wszystkich, dzieci z lampionami, młodzież, dorosłych na roraty- Msza św. o N.M.P. , codziennie o godz.6.30.oprócz niedziel. Msze św. ,wieczorem o godz.17.00. Wszystkie dzieci i młodzież, którzy będą brali udział, otrzymają codziennie naklejki a na koniec piękny prezent-niespodziankę. Będziemy codziennie losować figurę Matki Bożej i aniołki. Dzieci przychodzą na roraty z karteczką ze swoim imieniem i nazwiskiem. Roraty w Porębach we wtorek o 6.30.Godzinki o 6.00.

-Akcja CARITAS „Świeca,która tworzy Polską wigilię” realizowana jest w naszej parafii poprzez rozprowadzanie świec wigilijnych. Można je nabyć w kiosku pomagając w te sposób potrzebującym.

-Przy ołtarzu Matki Bożej można składać trwale zapakowaną żywność dla najuboższych z naszej wspólnoty parafialnej.

-Opłatki na wigilijny stół ,można otrzymać od p. Eugeniusza- naszego organisty-mieszkańcy Raniżowa; po Mszach Św. w przedsionku Kościoła i od p. Stanisława- naszego kościelny-mieszkańcy ; od Kościoła w stronę Staniszewskiego i Zielonki. Bóg zapłać za ofiary dla nich.

3.Dzisiaj modlimy się za Kościół na Wschodzie i wspieramy go materialnie.

4.Dzisiaj taca na Seminarium Duchowne w Sandomierzu,wspieramy ofiarą tę instytucję, zamian kiedyś zbieranych darów z płodów ziemi. Dziękujemy wszystkich darczyńców.

5.W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dodatkowa Msza Święta o godz.12.00,w godzinie ŁASKI .Matka Bożą prosiła aby każdego roku 8 grudnia w samo południe obchodzono Godzinę na modlitwie,wynagrodzeniu i uczestnictwie we Mszy św. Ześlę wiele łask dla duszy i ciała przekazuje Maryja. O godz.11.30 różaniec. Zapraszamy.

6.W przyszłą sobotę Rycerze Kolumba zapraszają na modlitwę różańcowa o godz.17.30 --modlimy się w intencji Ojczyzny,rodzin,Parafii,wynagradzając za grzechy. Zapraszamy wszystkich.

7.Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej.

8.Spotkanie Biblijne w poniedziałek o po Mszy Świętej wieczorem. Lektorzy i ministranci w środę o godz. 16. Kandydaci na ministranta w czwartek po Mszy Świętej wieczorem. Oaza starsza w piątek po Mszy Świętej wieczorem. W sobotę o 10 schola i o 11 Oaza Dzieci Bożych.
Spotkanie rodziców i dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej za tydzień w Niedzielę po Mszy Świętej o 15.

9.We wtorek
zapraszamy dzieci na Mszę Świętą o godz. 17.00,po Mszy Świętej spotkanie ze Św. Mikołajem. Szczególnie zapraszamy scholanki,ministrantów

10.Nasza Parafia zachęca do wyjazdu do Ziemi Świętej we współpracy z Biurem Turystycznym Mateo z Rzeszowa w dniach 13-20 stycznia 2023 r. Koszt 450 $ amerykańskich i 2000 zł. Z naszej Parafii pojedzie kapłan-opiekun duchowy. Zapraszamy.

11.Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom Staniszewskiego num. Od 90 do 102 a. Dyżur przekazujemy mieszkańcom Staniszewskiego,num.103 do 115. Zapraszamy w sobotę o godz.9.00.

12 . Wszystkim życzymy pełnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Szczęść Boże.