Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

„Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość”

Te słowa św. Jana Pawła II, które widnieją na odsłoniętej tablicy kaplicy w Zielonce stały się inspiracją do tego, by połączyć wydarzenie 450-lecia istnienia wsi Zielonka z corocznymi obchodami odpustu, przypadającego na Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. Dzień ten był okazją by podziękować Bogu za piękny jubileusz istnienia Zielonki- Ossówki, a także uczcić Serce Jezusa. W odnowionej kaplicy pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 1300 została odsłonięta pamiątkowa tablica. Odsłonięcia dokonali poseł na sejm RP p. Zbigniew Chmielowiec , wicemarszałek woj. Podkarpackiego p. Ewa Draus, , wójt gminy Raniżów p. Władysław Grądziel, sołtys wsi Władysław Kobylarz. Poświęcenia tablicy oraz wyremontowanej kaplicy dokonał ks. Kanonik Bogdan Piekut. Po nim odbyła się uroczysta Msza Św., pod przewodnictwem ks. Dr. Stanisława Puzio- rodaka z Zielonki. Koncelebrowali ją: ks. Kan. Bogdan Piekut, ks. Jacek Uliasz, ks. Stanisław Półchłopek, ks. Mariusz Gorczyca , ks. Jacek Piróg, oraz gość z Paragwaju ks. Maciej Ciamaga , który jest współpracownikiem ks. Tadeusza Brzuszka. W procesji z darami brali udział przedstawiciele poszczególnych wiosek, które kiedyś wchodziły w skład Zielonki. Podczas tej mszy św. Siostra profesor Margerita Sondej pochodząca z Porąb Wolskich przybliżyła wszystkim obecnym treść objawień dotyczących praktyki pierwszych piątków miesiąca. Na zakończenie przyszedł czas życzeń i podziękowań. W sposób szczególny dla obecnego ks. dr. Stanisława, który obchodził 20 rocznicę święceń kapłańskich jak również dla odchodzącego z naszej parafii ks. Dominika Żelazko. Oprawę Mszy św. zapewnił chór parafialny z Raniżowa i orkiestra dęta z Mazurów pod przewodnictwem państwa Aleksandry i Bronisława Niezgodów. Po Mszy św. wszyscy wyruszyli w uroczystym marszu na dalsze świętowanie przy Domu Ludowym w Zielonce.

zobacz zdjęcia

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 61

W tym tygodniu 738

W tym miesiącu 3239

Ogółem 744167