Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

Odpust parafialny 2019

         W sierpniu Kościół obchodzi uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Dla naszego Kościoła parafialnego jest to czas szczególnej łaski, bowiem w tym dniu możemy zyskać odpuszczenie grzechów. Słowo „Odpust” w teologii katolickiej oznacza darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy.
         W tym dniu o godzinie 1130 rozpoczęła się uroczysta Suma odpustowa pod przewodnictwem księży neoprezbiterów: ks. rodaka Franciszka Sidora, ks. Krzysztofa Kozieła, ks. Piotra Pudło, który wygłosił homilię o roli Matki Bożej w życiu każdego z nas. Koncelebransami byli ks. Proboszcz Bogdan Piekut, ks. Konrad Fedorowski, ks. Grzegorz Ozga. Licznie przybyli również księża z sąsiednich parafii.
Podniosły charakter uroczystości nadała Orkiestra Dęta z Mazurów pod przewodnictwem pani Aleksandry Niezgody oraz poczty sztandarowe OSP z wszystkich miejscowości z naszej parafii. Obecny był również poseł na Sejm RP pan Zbigniew Chmielowski wraz z małżonką.

          Święto Matki Bożej Wniebowziętej potocznie nazywane Świętem Matki Bożej Zielnej od X wieku łączy się z błogosławieństwem ziół leczniczych, a także świętem Matki Bożej Dożynkowej, bo zgodnie z kalendarzem rolniczym „Na Wniebowzięcie pokończone żęcie”. Z tego powodu mieszkańcy poszczególnych wiosek, w dowód wdzięczności za plony przywieźli okazałe wieńce dożynkowe.. Na zakończenie Mszy Św. przedstawiciele parafian złożyli życzenia księżom neoprezbiterom, obejmując młodych kapłanów modlitwą i obdarzając „Margaretką”.Następnie nowo wyświęceni kapłani udzielili wszystkim zebranym apostolskiego błogosławieństwa.

zobacz zdjęcia

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 23

W tym tygodniu 23

W tym miesiącu 23

Ogółem 724887