Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

Brońmy Chrystusowego Krzyża.

bronmy krzyza„Starajcie się na co dzień podejmować krzyż i odpowiadać na miłość Chrystusa. Brońcie krzyża, nie pozwólcie, aby Imię Boże było obrażane w Waszych sercach, w życiu rodzinnym czy społecznym. Dziękujmy Bożej Opatrzności za to, że krzyż powrócił do szkół, urzędów publicznych i szpitali. Niech on tam pozostanie! Niech przypomina o naszej chrześcijańskiej godności i narodowej tożsamości, o tym, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy, i gdzie są nasze korzenie. Niech przypomina nam o miłości Boga do człowieka, która w krzyżu znalazła swój najgłębszy wyraz".

Jan Paweł II, Zakopane - Wielka Krokiew, 6 czerwca 1997 r.

 

Kliknij więcej i zobacz nagranie pieśni ,,Nie zdejmę Krzyża z mojej ściany'' w wykonaniu p. Eugeniusza Chorzępy - organisty naszej parafii.

 

 

Włącz się do akcji obrony krzyża w przestrzeni publicznej. Wpisz tylko swoje imię i nazwisko oraz adres na listę, które znajdują się pod chórem w Kościele. Bądź wydrukuj (kliknij TUTAJ) i wypełnij listę i dostarcz ją do swojego duszpasterza.

Zachęć do tego rodzinę i sąsiadów i znajomych.

Wszystkie podpisy przekażemy odpowiednim strukturom, jako wyraz naszego sprzeciwu wobec zakusów usuwania krzyża m.in. z sali sejmowej.

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 9

W tym tygodniu 649

W tym miesiącu 144

Ogółem 871885