Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

Młodzieżowy Dekanalny Dzień Wspólnoty w naszej Parafii.

IMG 0367 resizeW dniu 12 listopada br. w Raniżowie odbył się Dekanalny Dzień Wspólnoty. Na spotkanie przybyła młodzież, by we wspólnocie doświadczyć ducha Bożej Miłości. Bowiem tematem przewodnim była Boża Miłość.

W homilii dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego - ks. dr Krzysztof Kida powtarzając za Janem Pawłem II mówił, że "młodzi są uśmiechem Kościoła". Zachęcał, by nie stracić czasu młodości i częściej spotykać się razem. Dodawał odwagi, aby nie wstydzili się dawać świadectwa swojej wiary.

Po skończonej Eucharystii, młodzi przyszli do Gminnego Gimnazjum Jana Pawła II. Tam odbyły się spotkania w grupach prowadzonych przez animatorów oazowych. Rozważano temat własnego codziennego doświadczania Bożej Miłości.

Oprócz modlitwy był także czas wspólnej zabawy i radosnego AGAPE. Młodzież śpiewem uwielbiała Boga, któremu akompaniował zespół "Ad Chord" z Rzeszowa. Zwieńczeniem dnia była wspólna modlitwa przy Chrystusie wystawionym w Najświętszym Sakramencie.

Uczestniczka Karolina, zapytana o wrażenia z tego dnia, odpowiada:

"Był to czas radosnego śpiewu, modlitwy, wymiany poglądów na różne tematy. Na długo zapadną mi w pamięci wspólne tańce i zabawy. Mile będę wspominała koncert, który dostarczył mi wielu wrażeń i duchowych uniesień."

Miejmy nadzieję, że to spotkanie wpisze się w historię i tradycję raniżowskiego dekanatu.

 

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 6

W tym tygodniu 646

W tym miesiącu 141

Ogółem 871882