Spotkania młodych

herezje plakatW sobotę 12 listopada zapraszamy na młodzieżowy panel dyskusyjno-historyczny dotyczący historii i problemów Kościoła. Okazja do zorganizowania tego spotkania jest podwójna: po pierwsze Święto Niepodległości 11 XI, które skłania do refleksji historycznej i po drugie kolejne spotkanie kształtującego się przy raniżowskiej parafii Duszpasterstwa Młodzieży szkół średnich, studiującej, niepracującej i pracującej.

Spotkanie będzie podzielone na dwie części: pierwsza będzie wprowadzeniem w tematykę historii Kościoła w XIII wieku, druga- dyskusją o sprawach które niepokoiły wierzących w średniowieczu i do dzisiaj dzielą chrześcijan (czy Kościół powinien być biedny czy bogaty?; czy powinien akceptować czy bezwzględnie potępiać wojny?; czy powinniśmy uznawać swoją religię za jedyną prawdziwą?). Przyjdź, posłuchaj, włącz się do dyskusji. A przy okazji dowiedz się więcej o kształtującym się przy parafii środowisku młodych i sprawdź czy w jego ofercie znajdziesz coś dla Ciebie!