Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

Misyjne spotkanie

W pierwszą środę miesiąca lipca 2021 roku w naszej rodzinie parafialnej gościliśmy misjonarzy: J.E ks. biskupa Jana Ozgę, ojca Tadeusza Brzuszka, oraz ks. Stanisława Czarneckiego, którzy wraz z ks. dziekanem Bogdanem Piekutem i ks. Jackiem Pirogiem wspólnie koncelebrowali Mszę świętą. W homilii ks. biskup nawiązał do swojej posługi w Kamerunie przybliżając wiernym specyfikę pracy na misjach, gdzie posługuje już 29 lat.

We Mszy św .uczestniczyły; Koło Misyjne dorosłych, Dziecięce Kółko Misyjne oraz liczni wierni. Przybyła również siostra Laura Piróg pracująca we Francji.

Na zakończenie mszy św. przedstawiciele Kół Misyjnych złożyli życzenia dla kapłanów pracujących poza granicami naszej ojczyzny. Następnie ks. proboszcz zaprosił gości oraz parafian na spotkanie misyjne. Było ono okazją do głębszego zapoznania się z pracą misjonarzy głoszących Ewangelię na różnych kontynentach. Koła Misyjne działające przy parafii wsparły finansowo Kościół w Paragwaju i Kamerunie a w każdą pierwszą środę miesiąca otaczamy misjonarzy modlitwą różańcową.

zobacz zdjęcia

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 26

W tym tygodniu 415

W tym miesiącu 2325

Ogółem 864463