Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

Perygrynacja Ikony Św. Rodziny

Dążeniem Domowego Kościoła jest pomoc małżeństwom we wzrastaniu w duchowości małżeńskiej, w pogłębianiu relacji małżeńskich i rodzinnych. Dokonuje się to poprzez formację stałą na comiesięcznych spotkaniach małżeństw w ramach spotkań kręgu i na rekolekcjach wyjazdowych. W tym roku, Domowy Kościół Diecezji Sandomierskiej, obchodzi 25 rocznicę zorganizowania pierwszych rekolekcji wakacyjnych dla rodzin, w Ośrodku Rekolekcyjnym Domowego Kościoła w Uhercach Mineralnych. W ubiegłym roku, do całkowicie wyremontowanej tam kaplicy, została ufundowana Ikona Świętej Rodziny . Po pierwszej , sprawowanej tam Eucharystii, zrodziła się myśl, by Św. Ikona „wyruszyła” w diecezję, na spotkanie z rodzinami Domowego Kościoła, by je umacniać i w tych trudnych czasach ożywiać wiarę . Obraz został przygotowany do peregrynacji poprzez odpowiednie zabezpieczenia. Przygotowano też Modlitewnik Nawiedzenia. Każda rodzina, przyjmująca Ikonę, miała przygotować się duchowo poprzez 9 dniową nowennę. Uroczysta peregrynacja rozpoczęła się 8 grudnia ubiegłego roku. Stało się to wydarzeniem nie tylko dla rodzin z D.K. ale i dla parafii tych rodzin. Przybycie Ikony  do kościoła parafialnego było poprzedzane parafialną nowenną.

     W niedzielę 28 lutego Ikona Św. Rodziny gościła w naszym kościele parafialnym. Małżonkowie wraz z rodzinami mogli zawierzać wszystkie sprawy – dziękować, przepraszać i zanosić prośby. W czasie sumy, Moderator Diecezjalny Domowego Kościoła ks. Dominik Żelazko, dokonał przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, Aktu Zawierzenia Świętej Rodzinie rodzin z naszej parafii. W czasie pięknej homilii wskazał na Wspólnotę Domowego Kościoła, jako jedną z dróg, którą rodziny mogą wzrastać do świętości. Oprawę Mszy Świętej ubogaciły rodziny, które gościły Ikonę w swoich domach.

zobacz zdjęcia

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 207

W tym tygodniu 388

W tym miesiącu 4988

Ogółem 811012