Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

Relikwie bł. McGivney'a w naszej Parafii

Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili (Mt 25,40).

Te słowa doskonale charakteryzują życie i postać błogosławionego księdza Michała McGivneya. Dzień 31 października 2020 roku był wielkim świętem dla Rycerzy Kolumba na całym świecie, ponieważ założyciel Zakonu ks. Michał McGivney został ogłoszony Błogosławionym Kościoła Katolickiego. A dni od 13 do 20 marca 2021 były świętem dla lokalnej Rady Rycerzy Kolumba w Raniżowie, bo w tych dniach trwała w naszej parafii peregrynacja relikwii ks. Michała. Relikwie wraz obrazem błogosławionego przekazali parafii Raniżów Rycerze z Głogowa Młp. Ich uroczyste procesyjne wprowadzenie do naszego kościoła odbyło się w sobotę 13.03 (przed Mszą Św. o godz. 17), pod przewodnictwem ks. Proboszcza w asyście księży wikariuszy, diakona, a także Rycerzy Kolumba, którzy posługiwali w trakcie Mszy Św. Od poniedziałku do czwartku przed Mszą Św. Rycerze prowadzili Różaniec, a w piątek Drogę Krzyżową, po której Msza Św. zakończyła peregrynację. W sobotę 20.03, bracia Rycerze przekazali relikwie i obraz do parafii w Sędziszowie Młp.

Ks. Michał McGivney jest dziś uważany za wzorowego proboszcza, który zainspirował pokolenia przyszłych księży i wniósł do Kościoła pewien paradygmat współpracy ze świeckimi. Całe swoje kapłańskie życie spędził na posłudze parafialnej, stale pełniąc funkcję Najwyższego Kapelana Rycerzy. Swoim największym osiągnięciem, jakim było założenie Rycerzy Kolumba, antycypował wezwanie Soboru Watykańskiego II do większego udziału świeckich w wypełnianiu misji Kościoła. Wspominając wielkie wrażenie, jakie ks. McGivney wywarł na ludziach, pewien ksiądz, który znał go osobiście, wspomniał, że parafianie „nazywali go oczywistym świętym i naprawdę tak myśleli”. Świętość życia nie oddalała jednak ks. McGivneya od innych ludzi. Raczej zbliżała go do nich, by dzielił z nimi radości i problemy, których sam kiedyś doświadczył.

zobacz zdjęcia

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 24

W tym tygodniu 413

W tym miesiącu 2323

Ogółem 864461