Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan

W sobotę 30.05.2020, tuż przed godzina 18.00 przybył z Głogowa Młp do naszej parafii Obraz Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan. To kolejny etap i przystanek na drodze Jego peregrynacji po południowej Polsce. Uroczystego powitania dokonał ks . Proboszcz Bogdan Piekut. Procesyjnie niesiony przez Rycerzy Kolumba Obraz został umieszczony przy ołtarzu głównym. W uroczystej Mszy Św. koncelebrowanej przez czterech księży również posługiwali Rycerze Kolumba. Odmówiono modlitwy w intencji prześladowanych chrześcijan.

W oparciu o Ten Obraz, Zakon Rycerzy Kolumba na całym świecie rozpoczął nowy program modlitewny w intencji Chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie. Codziennie miliony Chrześcijan na całym świecie doświadczają różnorakich prześladowań i dyskryminacji, lecz rzadko ten fakt jest zauważalny w naszym codziennym życiu. Dla uciskanych Chrześcijan bardzo ważne jest wsparcie i zrozumienie okazywane ze strony współwyznawców z całego świata. Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan, jest okazją nie tylko do wsparcia modlitewnego, ale również zachętą do poczynienia refleksji, czy i my w różnych sytuacjach, bylibyśmy gotowi do dania świadectwa wiary.

Detal Ikony Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan przedstawia płaszcz Najświętszej Maryi Panny, który otacza i chroni grupę męczenników chrześcijańskich, którzy niedawno oddali życie za wiarę – mężczyzn i kobiety, młodych i starych ze Wschodu i Zachodu, księży, osoby konsekrowane i świeckich, w tym także jednego z sześciu kapłanów – członków Rycerzy Kolumba, którzy zostali zamordowani przez meksykański rząd w pierwszej połowie XX wieku. Obraz przedstawia również cztery krzyże reprezentujące „ekumenizm krwi” męczenników rzymskiego i wschodniego chrześcijaństwa oraz odwołujące się do koptyjskiej, ormiańskiej, syryjskiej i prawosławnej tradycji.

W naszym kościele zostało rozstawionych także 14 banerów obrazujących męczeństwo i wiarę prześladowanych chrześcijan w kilkunastu krajach świata.

Każdego dnia, od poniedziałku 01.06 do piątku 05.06, w intencji prześladowanych chrześcijan odmawiana była część Różańca Św. W poniedziałek i wtorek Różaniec prowadzili Rycerze Kolumba. W środę Koło Misyjne, w czwartek Róże Różańcowe, a w piątek Stowarzyszenie Cudownego Medalika. W te dni przynajmniej dwóch Rycerzy uczestniczyło w czuwaniu modlitewnym.

Obecność Obrazu Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan pomogła nam w pogłębieniu naszej pobożności Maryjnej, a także była czasem modlitwy w intencji naszych braci prześladowanych za wiarę.

zobacz zdjęcia

Modlitwa za prześladowanych chrześcijan

Boże wszystkich narodów, Boże jedyny, który byłeś, jesteś i zawsze będziesz! W swojej opatrzności zapragnąłeś swój Kościół złączyć z cierpieniem Twojego Syna. Wejrzyj z miłosierdziem na swoich poddanych, którzy są prześladowani za wiarę w Ciebie. Daj im wytrwałość i odwagę, by byli godnymi naśladowcami Chrystusa. Udziel swej mądrości przywódcom narodów, aby działali na rzecz pokoju między wszystkimi ludźmi. Niech Twój Duch natchnie do nawrócenia tych, którzy sprzeciwiają się Twojej woli, abyśmy mogli żyć w zgodzie. Daj nam łaskę bycia zjednoczonymi w prawdzie i wolności i abyśmy zawsze szukali Twojej woli w naszym życiu. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
Matko Boża Wspomożycielko Prześladowanych Chrześcijan, módl się za nami.

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 24

W tym tygodniu 413

W tym miesiącu 2323

Ogółem 864461