Wigilia dla osób starszych i samotnych

DSC 0179W niedzielę 22 grudnia 2013 roku w Domu Parafialnym w Raniżowie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Oświaty, Kultury, Sportu wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji zorganizowało już po raz szósty Wieczerzę Wigilijną dla osób starszych i samotnych, z całej Gminy Raniżów.

Honorowymi gośćmi byli: poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec wraz z małżonką, starosta naszego powiatu Józef Kardyś, przewodniczący Rady Powiatu Mieczysław Burek, sołtys Raniżowa Edward Warzocha. Swoją obecnością zaszczycili również wszyscy księża z naszej parafii z ks. Proboszczem Bogdanem Piekutem na czele.

Spotkanie rozpoczęło się pięknym Widowiskiem Bożonarodzeniowym, przygotowanym przez GOKSiR, skłaniającym do zadumy i refleksji. Wprowadziło ono w klimat wigilijnego spotkania. Po modlitwie i przeczytaniu stosownego fragmentu Ewangelii, przy łamaniu się opłatkiem, popłynęły głębokie życzenia. W trakcie Wieczerzy Wigilijnej niezapomnianą świąteczną atmosferę pogłębił wspólny śpiew kolęd i życzenia skierowane przez zaproszonych gości i uczestników. Kolędującym pięknie przygrywał na akordeonie pan Marian Samojedny.

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie i przybyli na Wieczerzę Wigilijną oraz tym, którzy przyczynili się do zorganizowania tej wspaniałej i potrzebnej, zdaniem uczestników, uroczystości.

Zarząd Stowarzyszenia