Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

Kolędnicy Misyjni

DSC 0201W dniach 27, 28 , 30 grudnia 2013 roku nasza parafia włączyła się w akcję Kolędników Misyjnych. Pięć grup kolędowało na rzecz dzieci z Demokratycznej Republiki Konga oraz Republiki Konga. W domach dzieci opowiadały o trudnej sytuacji swoich rówieśników w Afryce, a także nawiązywały do wydarzeń Betlejemskiej Nocy.

Nasze kolędowanie zakończył wspólny wyjazd na Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych w Radomyślu, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy św. pod przewodnictwem J.E ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Po  mszy św. w barwnym korowodzie przemaszerowaliśmy ulicami Radomyśla w  strojach kolędniczych z balonami w kolorach kontynentów. Na zakończenie mieliśmy okazję uczestniczyć w koncercie Ricky’ego  Lion’a, który młodym koednikom bardzo się spodobał, tym bardziej, że wraz z nim mogli sami zagrać na afrykańskich instrumentach. Dziękujemy serdecznie wszystkim ludziom dobrego serca, którzy życzliwie  przyjmowali kolędników w naszej parafii oraz za przekazane ofiary, które  pozwolą kongijskim dzieciom  rozwijać się i kształcić.

Bardzo się cieszymy, że w naszej parafii są dzieciaki i młodzież, które z wielkim entuzjazmem  angażują się w to dzieło, poświęcając swój czas  dla innych.

 

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 168

W tym tygodniu 402

W tym miesiącu 7037

Ogółem 958831