Sakrament Bierzmowania

We wtorek 04 czerwca 2013 r. w parafialnym kościele Wniebowzięcia NMP w Raniżowie J.E. ks. bp Krzysztof Nitkiewicz – Biskup Sandomierski udzielił sakramentu bierzmowania 36 osobom z klas trzecich Gminnego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Raniżowie. Do tego wydarzenie młodzież przygotowywała się przez trzy lata uczestnicząc w comiesięcznych spotkaniach formacyjnych w ramach katechezy parafialnej.

Na tę uroczystość młodzi przybyli wraz ze swoimi rodzicami i świadkami. Przybyła także Dyrekcja wraz z nauczycielami i wychowawcami młodzieży, aby towarzyszyć jej w tym ważnym momencie.

Po kazaniu ks. Bp udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania. Młodzież przyjmowała go w wielkiej powadze i zamyśleniu. Po Mszy świętej odbyła się procesja Eucharystyczna z racji oktawy Bożego Ciała, po czym Ks. Biskup udzielił wszystkim zgromadzonym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Sakrament bierzmowania należy do sakramentów inicjacji chrześcijańskiej, otwiera chrześcijanina na Pana Boga, który udziela mu darów Ducha Świętego. Jest on dopełnieniem i umocnieniem tego, co zostało zapoczątkowane już na Chrzcie Świętym. Udzielanie Ducha Świętego przez umacniające nałożenie ręki i namaszczenie krzyżmem czoła bierzmowanego wydobywa się z przemiany, jaka dokonała się w indywidualnym życiu człowieka przez chrzest. Bierzmowany zostaje w pełni zaangażowany przez Chrystusa i Kościół, staje się świadomym apostołem Chrystusa i głosicielem Jego Ewangelii w świecie.