Dzień dziecka. Nasz Szczupaku???

DSC 0711 resize

W dniu 03 czerwca 2013 roku uczniowie Szkoły Podstawowej i Gminnego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Raniżowie, Gimnazjum w Woli Raniżowskiej, a także Szkoły Podstawowej w Spiach wzięli udział w Zawodach Wędkarskich.

Dzień zapowiadał się pochmurny i deszczowy, ale jak na prawdziwych wędkarzy przystało humory dopisywały i nic nie mogło ostudzić zapału wędkowania. Po dotarciu nad Zalew w Wilczej Woli, 39 wędkarzy rozpoczęło wędkarskie zmagania.

Szczęście uśmiechnęło się do 12 zawodników, którym udało się złowić okonie i ukleje Po trzech godzinach zmagań odbyło się komisyjne ważenie złowionych ryb i ogłoszenie wyników. Największym szczęściarzem okazał się Andrzej Szot z Gminnego Gimnazjum, który złowił 94 gramowego karpia, co dało mu I miejsce w zawodach. Drugie z kolei zajęta uczennica klasy VIa Szkoły Podstawowej w Raniżowie Maja Widuchowska, natomiast III miejsce należało do ucznia Patryka Fili z Gminnego Gimnazjum.

Oczywiście jak na konkurs przystało nie tylko zwycięzcy, ale także wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Pana Wójta Gminy Raniżów oraz Polski Związek Wędkarski. Młodzi wędkarze wzbogacili swój warsztat o nowe akcesoria takie jak: kije, kołowrotki, podbieraki, żyłki i na pewno zdobyli nowe doświadczenie, które zaowocuje w kolejnych tego typu imprezach.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej imprezy.

źródło: www.ranizow.pl