Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

Wielki Czwartek.

DSC 0070 resizeWielki Czwartek to liturgia Wieczerzy Pańskiej, w czasie której szczególnie przeżywamy moment ustanowienia Eucharystii. To także dzień szczególny dla każdego kapłana, który został powołany do tego, aby wykonywać to, co Jezus polecił swoim uczniom na Ostatniej Wieczerzy. Ten dzień to także koniec Wielkiego Postu i początek Świętego Triduum Paschalnego. W naszym Kościele Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił niespodziewany miły gość ks. Biskup Edward Frankowski. W czasie liturgii ks. Biskup, na wzór wydarzeń z Wieczernika, umył symbolicznie nogi dwunastu mężczyznom, na wzór Chrystusa, który dał ludziom przykazanie miłości Boga i drugiego człowieka. Z racji, że Wielki Czwartek jest dniem ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa, po Komunii świętej, delegacja dzieci, młodzieży i osób dorosłych, w imieniu parafian, złożyli życzenia wszystkim kapłanom. Uroczysta Eucharystia kończy się procesją do ciemnicy, a jeszcze wcześniej milkną dzwony i wszelkie instrumenty. Jest to zapowiedź ciszy dnia następnego, w którym dokonują się niezwykle ważne, przerastające nas wszystkich wydarzenia śmierci Jezusa Chrystusa.

Po liturgii młodzież naszego Gminnego Gimnazjum im. bł. Jana Pawła II przedstawiła Misterium Męki Pańskiej. Za co serdecznie im dziękujemy.

 

Film z Misterium - KLIKNIJ

 

 

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 223

W tym tygodniu 1393

W tym miesiącu 3488

Ogółem 1016472