Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

Niedziela Palmowa

DSC 0063 resize„A tłumy, które Go poprzedzały i które szły za Nim, wołały głośno:
Hosanna Synowi Dawida!
Błogosławiony Ten, który przychodzi w imię Pańskie!
Hosanna na wysokościach!”  (Mt.21)

 Niedziela Palmowa jest ostatnią niedzielą przed Wielkanocą i rozpoczyna Wielki Tydzień. Upamiętnia ona przybycie Pana Jezusa do Jerozolimy i Jego tryumfalny wjazd.

W tym dniu w kościołach odbywa się poświęcenie palm, symbolizujących gałązki, które Żydzi rzucali Panu Jezusowi pod nogi. Palmy (bazie) jako jedne z pierwszych roślin puszczają pąki, dlatego są one  symbolem odradzającego się życia, przecież Chrystus zmartwychwstając, odrodził nasze życie.  Palmy w Kościele święcone są od IV wieku. Palmy te pali się w następnym roku a popiół z nich powstały, sypie się na głowę wiernych w środę popielcową. Niedziela Palmowa rozpoczyna również tydzień zadumy nad męką i śmiercią Pana Jezusa. W naszej parafii na mszach św. święciliśmy palmy, które wierni przynieśli do kościoła. Była procesja z rynku z ,,osiołkiem''. W dniu dzisiejszym, zamiast kazania, czytana jest Męka Pana Jezusa, opowiadająca o pojmaniu, wyroku śmierci i ukrzyżowaniu Pana Jezusa. Po każdej Mszy św. młodzież naszej parafii przedstawiła pantomimę ,,Jezus Żyje'' pokazującą rolę Jezusa w naszym życiu, a także rolę grzechu, który od Boga nas oddala. Młodzieży dziękujemy za zaangażowanie i za piękne świadectwo swojej wiary.

I JESZCZE TRZY FILMY:

Z Pantomimy - KLIKNIJ

Z Męki Pańskiej - KLIKNIJ

I Jeszcze Osiołek - KLIKNIJ

 

 

 

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 125

W tym tygodniu 621

W tym miesiącu 5516

Ogółem 1001762