Ferie z Bogiem cz II

DSCF1535 resizeNa trzeci dzień naszego pobytu w Zakopanem przypadło rozpoczynać nam Wielki Post.  Oczywiście na zakończenie karnawału zorganizowano dyskotekę, na której można było się wspólnie pobawić. Tak więc środę po porannej gimnastyce i małej bitwie śnieżkowej, zjedliśmy śniadanko i udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, aby tam posypano nasze głowy popiołem, Po tej uczcie duchowej wybraliśmy się na Krupówki, aby co nieco zakupić dla bliskich, Ok. 14.30 wróciliśmy na pyszny jak zwykle obiadek, po którym odbyła się bitwa na śnieżki. Do śnieżnej bitwy stanęły dwa obozy: Dziewcząt i Chłopców. Bój był bardzo wyrównany, trudno było wskazać zwycięzców, możliwe, że kolejne starcie nastąpi któregoś dnia. Na wieczór zaplanowaliśmy niespodziankę - kulig. Pięć komfortowych sań zajechało pod nasz dom, aby zabrać nas na przejażdżkę. Musieliśmy się podzielić na dwie grupy, ponieważ nie chcieliśmy zbytnio obciążać koni, które nas ciągnęły. Tak nawiasem mówiąc były to bardzo sympatyczne stworzenia o pięknych imionach: Magda, Walduś, Lubek, Bartek, Kuba. Dodatkową atrakcją były pochodnie trzymane przez pasażerów poszczególnych sań.
Po godzinnej przejażdżce wszyscy bez wyjątku z uśmiechem na twarzy wrócili na kolacje, aby spożyć wspaniały makaron z truskawkowym dodatkiem.
I tak oto upłynął wieczór i poranek dnia trzeciego wspólnych Ferii z Bogiem

cdn......