„Ratujemy Życie”

„Każdego roku, w tę niedzielę, jesteśmy zaproszeni do wspomnienia ofiar wypadków drogowych. Proszę Pana, aby przyjął w swej miłości wszystkich, którzy tragicznie zginęli w wypadkach drogowych, powierzam czułej miłości Naszej Matki wielu rannych, często trwale niepełnosprawnych, także ich rodziny i apeluje do wszystkich o okazanie im solidarności. Na koniec zachęcam kierowców, aby odtąd okazywali szacunek innym, poprzez ostrożną i odpowiedzialną jazdę".

/Jan Paweł II - 17.11.2002/

W trzecią niedzielę listopada, 18.11.2012r., obchodziliśmy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Krajowe Duszpasterstwo Kierowców oraz MIVA Polska zachęca do pamięci i modlitwy w intencji ofiar wypadków oraz do okazywania troski osobom poszkodowanym na drogach, w duchu miłosierdzia chrześcijańskiego.

Każdego dnia na świecie w wypadkach drogowych ginie 4 tys. osób, a setki tysięcy zostaje rannych i poszkodowanych. Rocznie w wypadkach drogowych na całym świecie ginie ponad 1,2 mln osób. Na polskich drogach dziennie ginie aż 11 osób, a ponad 100 zostaje rannych. Wielu z nich pozostaje kalekami na całe życie i wymaga stałej opieki. Ci, którzy przeżyli wypadki drogowe jak i ich rodziny noszą duchowe zranienia i traumę po tragicznej stracie najbliższych.

Prosimy Boga, aby okazał swoje Miłosierdzie zmarłym, a wszystkim cierpiącym na ciele i na duszy z powodu tragedii na drogach, dał nadzieję, pociechę i łaskę zdrowia.

Nasza pamięć i modlitwa za ofiary wypadków niech wszystkich mobilizuje do większej troski o bezpieczne poruszanie się po drogach, aby jak najmniej naszych braci i sióstr traciło życie poprzez drogowe tragedie.

Razem ratujmy życie!

Ks. Jerzy Kraśnicki, Dyrektor MIVA Polska

Ks. Marian Midura, Krajowy Duszpasterz Kierowców

Ponizej odnośniki do:

Apelu Krajowego Duszpasterza Kierowców

projektu „Ratujemy życie – misyjny ambulans”

„O tych których kochaliśmy za życia, nie zapominajmy też po śmierci"

/Św. Ambroży/