Duszpasterstwo młodych ogląda wartościowe filmy

spotkanie3 resize19 listopada na Spotkaniu Młodych, które niedawno się zawiązało w naszej parafii, oglądaliśmy film pt. „Ludzie Boga”.  Przedstawia on autentyczną historię francuskich mnichów żyjących w Algierii w latach 1993-1996. Mieszkając pośród islamskich fundamentalistów, mordujących obcokrajowców, społeczeństwo ogarnia strach i niepokój.  Zakonnicy zaczynają zastanawiać się nad ucieczką, jednak nie mogą pozostawić miejsca, gdzie zostali powołani. Po pewnym czasie, terroryści okradają zakon i porywają mnichów, tylko dwóm udaje się schować. Niedługo potem,  porwani zostają zamordowani.

Po oglądniętym filmie, dyskutowaliśmy nad problemem prześladowania chrześcijan. Zadawaliśmy sobie pytanie o nasze zachowanie w podobnej sytuacji. Gdybyśmy przykładowo studiowali czy pracowali  w kraju, gdzie dominuje islam, czy ucieklibyśmy? Czy może walczylibyśmy? Są to poważne problemy, z którymi ludzie spotykają się na co dzień.

To nie ostatni film, jaki obejrzeliśmy. Mamy nadzieję, że na kolejnym, będzie więcej widzów. ;)

Zapraszamy na spotkanie w Domu Parafialnym 3 grudnia, będziemy rozmawiać nt. „Życie po życiu – czy zmarli mogą do nas przemawiać?”.