Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

Zostań WOLONTARIUSZEM Paczki!

szpTylko w 2010 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła z pomocą do 8201 rodzin w całej Polsce. Przekazała pomoc wartą 10 mln złotych. W akcję włączyło się 120 tys. darczyńców i prawie 6 tys. wolontariuszy. Wśród nich znaleźli się: Ronaldo i Papież Benedykt XVI, Jerzy Dudek i prezydent Bronisław Komorowski, siostry Radwańskie i rodzina Stuhrów. W tym roku akcja organizowana jest po raz jedenasty.

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt pomocy ubogim rodzinom. Ale nie pomaga się w niej bezimiennej masie biednych, ale zawsze konkretnym ludziom.
PACZKA działa na bardzo prostej zasadzie: wolontariusze odwiedzają rodziny w potrzebie mieszkające w ich okolicy, przeprowadzają wywiady środowiskowe i sporządzają listy potrzeb. Włączają do projektu tylko te rodziny, które w biedzie żyją nie z własnej winy, nie są roszczeniowe, a pomoc może być dla nich impulsem do zmiany.

„Chcielibyśmy na terenie gminy Raniżów i okolic, zorganizować „Paczkę”, jednak potrzebni są wolontariusze. Bez nich -  nie będzie SZLACHETNEJ PACZKI. Zapraszamy zatem osoby odpowiedzialne, ambitne, w wieku 18-40 lat do włączenia się w projekt” – zachęca Barbara Burek, lider rejonu Raniżów.

 

W SZLACHETNEJ PACZKA wolontariuszy nazywa się SuperW (Super Wolontariuszami) bądź bohaterami, ponieważ pojmują wysiłek i przeciwstawili się złemu losowi, który dotyka ludzi wokół nich.

 

Zadania wolontariusza:


•    Działa przez 3 miesiące, od października do grudnia

Odwiedza potrzebujące rodziny i przeprowadza ankiety, na podstawie których są one włączane do projektu

Utrzymuje kontakt z darczyńcą, przygotowującym paczkę dla rodziny (każdy wolontariusz opiekuje się jedną rodziną)

Dostarcza paczki do rodzin

Przekazuje darczyńcom relację z dostarczenia do rodziny przygotowanej przez nich paczki

Oczekujemy od Ciebie:
•    łatwości nawiązywania kontaktów,
•    umiejętności racjonalnej oceny sytuacji, 
•    samodzielności w działaniu,
•    odpowiedzialności, sumienności i wytrwałości w dążeniu do celu.

Co możesz zyskać:
•    szansę na realną pomoc ludziom żyjącym w ubóstwie w Twojej okolicy,
•    wolontariat w jednej z najprężniej działających organizacji pozarządowych w Polsce,
•    kompleksowe szkolenia przygotowujące do udziału w projekcie,
•    świetną PACZKĘ ludzi pozytywnie zakręconych, w której z pewnością znajdziesz przyjaciół!


Dołącz już teraz do SZLACHETNEJ PACZKI! Zagraj w tym meczu razem z nami! Wejdź na www.superw.pl i wypełnij formularz rekrutacyjny bądź skontaktuj się z Barbarą Burek poprzez adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 7

W tym tygodniu 647

W tym miesiącu 142

Ogółem 871883