Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

Spotkanie Mlodych w Tarnobrzegu.

Obraz 023 resize„Zbudowani na Chrystusie, w Nim zakorzenieni. Mocni w wierze i wdzięczni, bo On jest źródłem życia. (…)” to hymn tegorocznego spotkania młodych diecezji sandomierskiej w Tarnobrzegu. Z parafii Raniżów wyjechało łącznie 67 młodych osób. Natomiast z całej diecezji przyjechało do Tarnobrzega około 3000 uczestników.

Diecezjalne spotkanie młodych miało bogaty program. W pierwszym dniu odbyła się rejestracja przybyłych grup w 5 tarnobrzeskich Kościołach, przydzielenie na noclegi, a wieczorem nastąpiła Celebracja Nabożeństwa „W poszukiwaniu pełni życia”. Wspólnie adorowano krzyż, śpiewając pieśni uwielbienia, słuchając Słowa Bożego i modląc się.

 

W sobotni poranek odbyła się msza święta. Później młodzi udali się na spotkania w grupach prowadzone pod kierunkiem animatorów oazowych. Tematem spotkania był „Dom zbudowany na skale”, młodzi uczestnicy próbowali określić, jak powinien wyglądać idealny dom i na czym powinien być budowany. Spotkania zostały zakończone modlitwą Anioł Pański. Po obiedzie, młodzi mogli skorzystać z cyklu spotkań. Mieli do wyboru koncert zespołu Testimonium, spotkanie z egzorcystą lub tańce integracyjne na rynku miasta. Zaś główną atrakcją dnia był koncert Magdy Anioł. Dzień pełen wrażeń został zakończony Celebracją Nabożeństwa „Pan jest mocą swojego ludu”. Podczas nabożeństwa młodzi z ogromną radością wielbili Jezusa w Najświętszym Sakramencie, wznosząc ręce ku górze, śpiewając i klaszcząc.

Trzeci dzień rozpoczął się jutrznią. Następnie odbyły się spotkania w grupach, na których młodzi dyskutowali na temat tego, gdzie można spotkać Jezusa. Po zakończonych spotkaniach wszyscy udali się na rynek, by uczestniczyć w uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Po Mszy św. nastąpiło przekazanie Ikony towarzyszącej Dniom Młodych przedstawicielom Ostrowca Świętokrzyskiego, który w przyszłym roku będzie gospodarzem XV Dni Młodych Diecezji Sandomierskiej.

Każdy uczestnik otrzymał na zakończenie Dni Młodych „cegiełkę” z napisem „Zbudowani na Chrystusie” jako znak posłania, by budować na Chrystusie i być mocnym w wierze.

 

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 6

W tym tygodniu 646

W tym miesiącu 141

Ogółem 871882