Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

Wprowadzenie nowego proboszcza

Obraz 043 resizeDecyzją bp. Krzysztofa Nitkiewicza z dnia 11.06.2011 probostwo w parafii Wniebowzięcia NMP w Raniżowie obejmuje ks. Bogdan Piekut. Równocześnie dotychczasowy proboszcz parafii ks. Henryk Smaroń, który pracował u nas przeszło dwadzieścia lat, z dniem 11.06.2011 osiągnąwszy kanoniczny wiek emerytalny został zwolniony z obowiązków proboszcza.

Na uroczystość wprowadzenia przybył dziekan Dekanatu Raniżowskiego ks. Stanisław Jagustyn, który dokonał instalacji. Poprzednikowi podziękował za dotychczasową posługę, zaś nowemu pasterzowi parafii życzył wszystkiego, co najlepsze i potrzebne w tak trudnej i odpowiedzialnej, ale pięknej posłudze. Obecni byli również kapłani z parafii Wola Raniżowska i Lipnica.

Głos wdzięczności emerytowi ks. Henrykowi wyrazili także parafianie w osobach przedstawicieli ruchów parafialnych dziękując mu za wieloletnią opiekę nad naszą parafią, ożywienie i ubogacenie  jej we wspólnoty, ruchy parafialne, czuwania modlitewne i działania gospodarcze.

Słowa powitania do nowego pasterza skierował zaś wójt naszej gminy pan Daniel Fila, życząc Bożego Błogosławieństwa oraz zapewniając o modlitwie i pomocy we wszelkich poczynaniach dla dobra całej wspólnoty.

 

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 6

W tym tygodniu 646

W tym miesiącu 141

Ogółem 871882