Wielkanoc w Raniżowie 2024

TRIDUUM PASCHALNE RANIŻÓW
Po czasie jałmużny, modlitwy i postu w Niedziele palmową przywitaliśmy w naszej Świątyni Jezusa przybywającego na prawdziwym osiołku. Wraz z parafianami przeszliśmy w pięknym pochodzie wraz z kolorowymi palmami wprowadzając Jezusa do naszej świątyni, tak jak to była za czasów Chrystusa. Podczas wszystkich mszy przy udziale parafian odczytaliśmy mękę pańska jako zapowiedź wielkiego Tygodnia.

Palmowa 2024
Triduum Paschalne zaczęliśmy w Wielki Czwartek od nabożeństwa, podczas którego przenieśliśmy Jezusa do Ciemnicy i towarzyszyliśmy mu adorując wspólnie. Na mszy odzwierciedlona została scena z ewangelii "Obmycie nóg" - Ksiądz Proboszcz symbolicznie obmył nogi 12 mężczyznom z naszej parafii. Również w dniu ustanowienia Eucharystii złożyliśmy na ręce naszych Kapłanów Najserdeczniejsze życzenia.

Wielki czwartek 2024

W Wielki Piątek o godzinie 15:00 po raz ostatni w Tym roku odprowadziliśmy Jezusa Jego Droga Krzyżowa ulicami Raniżowa niosąc Krzyż Pojednania. Przedstawiciele wszystkich wspólnot rozważali 14 stacji nawiązując do naszych czasów.

Droga Krzyżowa 2024

Wieczorem złożyliśmy w grobie ciało Naszego Pana uczestnicząc w adoracji Krzyża i wraz ze strażą grobowa czuwałyśmy cała noc adorując Jezusa spoczywającego w Grobie

Wielki piątek 2024

Wielka sobota zaczęła się od świecenia pokarmów. Całymi rodzinami udaliśmy się aby aby poświecić pokarmy. Wieczorem uczestniczyliśmy w Liturgii Światła rozpoczynając Wielka Noc Zmartchwywstania

Wielka Sobota 2024

W Wielka Niedziele o 6:00  podczas Uroczystej Rezurekcji okrążyliśmy w procesji kościół trzy razy ukazując całemu światu Cud Zmartchwywstania Naszego Zbawiciela. Witając Zmartchwywstałego Jezusa w naszej Świątyni.

Rezurkcja 2024

Chrystus Zmartchwywstał !