ROZTOCZE 2023

Na przełomie Kwietnia i Maja  2023 roku pielgrzymi z naszej parafii odwiedzili Roztocze

Relacja poniżej:

ROZTOCZE 2023

KRASNOBRÓD: Kaplica na wodzie- woda która uzdrawia, Kaplice świętych: Anny, Antoniego i Onufrego, Sanktuarium NNMP, Muzeum Wsi Krasnobrodzkiej, Kalwaria Krasnobrodzka, Kaplica św. Rocha, Pałac Fudakowskich - siedziba uzdrowiska/sanatorium. Z Krasnobrodem związana była Królowa Marysieńka, tu cudownie uzdrowiona z ciężkiej choroby,

TOMASZÓW LUBELSKI– nawiedzamy jeden z najpiękniejszych kościołów modrzewiowych w Polsce /kanon sztuki drewnianej/ Sanktuarium MB Szkaplerznej, cerkiew prawosławna.

BEŁŻEC-zwiedzamy najbardziej zapomniany obóz zagłady w Polsce.

HUTA ZŁOMY- przejście malowniczym szlakiem pokazującym najpiękniejszy rezerwat „Nad Tanwią”/słynne szumy na rzece Tanew.

JÓZEFÓW- kosmiczny krajobraz kamieniołomów z wieży widokowej jako fragment szlaku geoturystycznego Roztocza.

GÓRECKO KOŚCIELNE- malownicza przyrodniczo-sanktuaryjna perełka Roztocza, zwiedzanie Sanktuarium św. Stanisława, roztoczańskiej Soliny, unikatowej dendrologicznie alei dębów.

ZWIERZYNIEC- zwiedzamy urocze miasteczko z klimatem, siedziba Roztoczańskiego Parku Narodowego, kościół na wyspie, pomnik szarańczy, deptak, stawy Echo, wydmy, punkt widokowy konika polskiego.

ZAMOŚĆ- perła Renesansu: Rynek Wielki, Rynek Solny, Rynek Wodny, spacer wokół fortyfikacji, park, akademia, pałac, katedra oraz zamojska starówka..

CHEŁM -miasto wschodu warte zachodu jak się mawia ,spacer na Górę Chełmową ,zespół katedralny, Bazylika pw. Narodzenia NMP.

SZCZEBRZESZYN- jedno z najstarszych miast w Polsce, jak nie powspominać Brzechwy i chrząszcza brzmiącego w trzcinie,.

RADECZNICA- Bazylika Mniejsza , Sanktuarium Świętego Antoniego, kaplica na wodzie