Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

"Szlachetna Paczka"- poszukiwanie darczyńców

szlachetna paczkaPo raz dziesiąty wystartowała Szlachetna Paczka. Akcja, która daje radość i nadzieję najbardziej potrzebującym polskim rodzinom. W rejonie raniżowskim do pomocy ruszyło 11 wolontariuszy, którzy znaleźli 21 rodzin, oczekujących na pomoc. Wolontariusze z tego rejonu zapraszają wszystkich mieszkańców gminy Raniżów, parafian oraz ich rodziny i znajomych do czynnego włączenia się w wyjątkową akcję, jaką jest właśnie SZLACHETNA PACZKA.

Czym jest SZLACHETNA PACZKA?

        "Szlachetna Paczka" to akcja organizowana przez krakowskie Stowarzyszenie „Wiosna”, którego założycielem jest ks. Jacek Stryczek. Realizowana jest nieprzerwanie od 2001 roku i trwa od 20 listopada do 12 grudnia. To system pomnażania dobra, w którym konkretna pomoc trafia do konkretnych osób. Paczka łączy w przemyślany sposób tysiące ludzi: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców. W ubiegłym roku dzięki zaangażówaniu wszystkich, SZLACHETNA PACZKA przekazała pomoc o wartości 6,5 miliona złotych 8 tysiącom potrzebujących rodzin w całej Polsce.

        Wolontariusze szukają rodzin w potrzebie i podejmują się opieki nad nimi. Darczyńcy przygotowują paczkę dla wybranej rodziny. Dobroczyńcy, angażując się finansowo, dają swoją energię dobroci, dzięki której system SZLACHETNEJ PACZKI może skutecznie działać. Rodziny w potrzebie oprócz konkretnej pomocy otrzymują nadzieję na lepsze jutro. Tym, którzy im pomagają dają radość, spełnienie, wdzięczność.

Jak działa SZLACHETNA PACZKA?

        Najpierw wolontariusze szukają potrzebujących w swojej okolicy. Informacje o rodzinach i potrzebnej pomocy umieszczają na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Tutaj darczyńcy mogą sami wybrać ludzi, którym pomogą przygotowując dla nich PACZKĘ według szczegółowej listy potrzeb.

        Darczyńcą może być każdy m. in.: szkoły, firmy, rodziny, urzędy, grupa przyjaciół.

Rejon Raniżów.

        Jednym z rejonów biorącym udział w tej akcji jest właśnie Raniżów, gdzie akcja przeprowadzana jest przez naszych wolontariuszy po raz II. Są to młodzi ludzie, którym nie jest obojęty los potrzebujących. Po w pełni udanej ubiegłorocznej edycji (w której pomogli 17 rodzinom :)),  zapragnęli znów pomóc!!! Ich grupa powiększyła się  o kolejne osoby liczy teraz 11 wolontariuszy. A są nimi: Barbara Burek (jako głowny organizoator i lider naszego rejonu), Urszula Jaskuła (lider zespołu), Eliza Bis (lider zespołu), Łukasz Bis  (reporter rejonu),  Jacek Olszowy (Piarowiec rejonu), Izabela Żyła, Marzena Puzio, Mirosława Puzio, Dawid Rosół,  Łucja Nowak, Tomasz Lis.

O co proszą?

        Zaangażowani wolontariusze "Szlachetnej Paczki" z rejonu raniżowskiego proszą o włączenie się w akcję, szczególnie w tym okresie jako darczyńyńcy. Od 20 listopada została otwarta baza, z której można wybierać rodziny, czekające właśnie na Waszą pomoc. W II edycji organizowanej w Raniżówie nasi wolontriusze chcą pomóc 21 rodzinom. Czasu jest niewiele, bo jedynie do 10 XII trzeba wybrać rodzinę i stworzyć dla niej upragnioną paczkę, by w dniach 11 - 12 XII dostarczyć ją do magazynu rejonowego, którym jest u nas Dom Parafialny.

        Wolontariusze proszą szczególnie o robienie paczek. Ale nie tylko o to. Również proszą o finansowe wsparcie Stowarzyszenia "WIOSNA". Są oni w tym momencie bardzo dużą organizacją, ale stoją niestety na niepewnym gruncie. Aby system dobrze działał potrzebne są pieniądze. Ich atutem jest to, że każda złotówka wpłacona na WIOSNĘ procentuje - dzięki niej jest w stanie przekazać dalej pomoc o wartości 6 złotych, właśnie poprzez uruchamianie systemów pomocowych takich jak "Szlachetna Paczka" czy "Akademia Przyszłości".

Aby w kolejnym roku SZLACHETNA PACZKA miała solidne podstawy, proszą o  Was o wsparcie:

  •  wysyłając SMS o treści PACZKA na numer 72510 (koszt 2,44 PLN z VAT we wszystkich sieciach komórkowych),
  •  dokonując wpłaty na konto o numerze: 12 1940 1076 3054 3319 0000 0000, tytułem: SZLACHETNA PACZKA 2010;

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie www.szlachetnapaczka.pl.

ZAPRASZAMY DO POMOCY!!! ;)

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 9

W tym tygodniu 649

W tym miesiącu 144

Ogółem 871885