„Oto jest dzień, który dał nam Pan”

W niedzielę Dobrego Pasterza- 8 maja 2022 roku o godzinie 11.30 odbyła się w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, do której przystąpiło 48 dzieci.

Dzień wcześniej dzieci z klas trzecich po raz pierwszy przystąpiły do Sakramentu Pokuty i Pojednania.

Pierwsza Komunia Święta to ważne wydarzenie w życiu dziecka, które pogłębia jego relację z Jezusem Eucharystycznym. Do tych wydarzeń dzieci przygotowywały się od trzech lat pod okiem katechety – ks. proboszcza Bogdana Piekuta. Bezpośrednim przygotowaniem do uroczystości zajmował się ks. Jarosław Nieściur z pomocą ks. Krzysztofa Kozieła oraz katechetki Katarzyny Kołodziej.

Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej udzielił proboszcz parafii ks. Bogdan Piekut, a homilię wygłosił ks. dr Konrad Fedorowski. Niezwykle obrazowo wyjaśnił on dzieciom istotę Komunii Świętej a jego słowa na pewno na długo zostaną w pamięci i sercach dzieci i ich rodziców.

Już z Jezusem w sercu dzieci wyśpiewały radośnie pieśń „Oto jest dzień, który dał nam Pan”. Następnie wyraziły słowa podziękowania rodzicom, księżom, katechetom, wychowawcom i wszystkim, którzy przyczynili się do tej pięknej uroczystości. Na koniec otrzymały poświęcone chlebki, które zabrały do swoich domów, aby podzielić się chlebem i radością ze wszystkimi.

Módlmy się za wszystkie dzieci pierwszokomunijne, by przez całe życie pozostawały w łączności z Panem Jezusem i nie straciły wiary, a ich życie było ciągłym jej pomnażaniem.