Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

Rekolekcje Wielkopostne 2022

W dniach 3-6 kwietnia, w naszej Parafii przeżywaliśmy Rekolekcje Wielkopostne. Prowadził je Ojciec SJ Mirosław Jajko, który na co dzień pełni posługę w Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kłodzku. Przeto wiara rodzi się z tego, co się słyszy, tym zaś, co się słyszy, jest słowo Chrystusa.”(Rz 10, 17). Czas rekolekcji był czasem Słowa– czasem szczególnym, kiedy Pan Jezus był bliżej nas, przez uważne wsłuchiwanie się w teksty Ewangelii, Czytań i Nauk.To ważne wydarzenie, zjednoczyło naszą wspólnotę parafialną w duchowej, refleksji nad własnym życiem i pogłębieniu relacji z Bogiem. Sprzyjały temu: modlitwa,kapłańskie przewodnictwo duchowe, nauki tematyczne, rachunek sumienia i spowiedź święta. Każde spotkanie poprzedzała wspólna Eucharystia z nauką ogólną. Po Mszach Świętych wg. harmonogramu, odbywały się nauki odpowiednio dla: dzieci, młodzieży w tym dla studentów, oraz stanowe dla kobiet i mężczyzn. W trakcie trzydniowych spotkań Ojciec Mirosław,dostosowując treści do uczestników rozwinął trzy tematy: stwórczą moc Słowa Bożego, opiekę Aniołów Stróżów oraz niszczącą siłę Demonów. Wszystkie nauki, cieszyły się dużym zainteresowaniem o czym świadczyła znakomita frekwencja. „Razem z Wami będę się modlił o dobrą spowiedź” – to słowa Ojca Mirosława,wypowiedziane podczas jednej z homilii. (cytat z pamięci) Przekazane treści nauk, oraz wysłuchane Słowo podczas każdej Eucharystii, przygotowały nas do Sakramentu Pokuty. W dniu 6 kwietnia odbyła się spowiedź chorych w domach a wieczorem w kościele dla wszystkich parafian. Podczas Mszy Świętej o godz. 17:00, nastąpiło uroczyste zakończenie Rekolekcji Świętych. Składamy serdeczne podziękowanie ojcu Mirosławowi, za wygłoszone homilie, nauki oraz spotkania z nami. Bóg zapłać.

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 128

W tym tygodniu 1124

W tym miesiącu 5262

Ogółem 907864