Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

„Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja…”

Triduum Paschalne to czas, w którym wspominamy mękę, śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa. Wielki Czwartek to dzień, w którym Pan Jezus spożył z uczniami Ostatnią Wieczerzę; ustanowił sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. Dlatego nie mogło zabraknąć życzeń dla kapłanów posługujących wśród nas. W imieniu wszystkich parafian uczynili to przedstawiciele młodzieży z naszej parafii. Po zakończeniu Mszy Świętej, Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Ciemnicy, która w tym roku mieściła się w bocznym ołtarzu Matki Bożej. Wierni mogli adorować Pana Jezusa do późnych godzin nocnych. W godzinach 23-24 była prowadzona adoracja w ramach Godziny Świętej. Czuwaniu przewodniczył ks. Stanisław Olszówka.

Wielki Piątek to dzień śmierci Pana Jezusa. Jest to jedyny dzień, w którym nie sprawuje się Eucharystii, gdyż w tym dniu Jezus złożył najdoskonalszą ofiarę na krzyżu. O godz. 18:00 w naszym kościele miała miejsce Droga Krzyżowa a po niej Liturgia Męki Pańskiej. Przez całą noc wierni mogli adorować Krzyż oraz Grób Pana Jezusa.

Wielka Sobota to dzień błogosławieństwa pokarmów oraz dalszej adoracji. Po zmroku o godzinie 18:00 rozpoczęły się obchody Wigilii Paschalnej. Chociaż uroczystości odbywają się w sobotę wieczorem są zaliczane do niedzielnego świętowania.

Niedziela Zmartwychwstania – Wielkanoc obchodzimy ją zawsze w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca. Jest kontynuacją Liturgii Wigilii Paschalnej. Msza św. Rezurekcyjna rozpoczęła się o godzinie 6:00, uroczystą procesją, w której ze względu na pandemię uczestniczyli kapłani i LSO. Pusty Grób i radosne Alleluja ożywiły nasze serca, przynosząc radość z faktu Zmartwychwstania Chrystusa i nadzieję, że tak jak On i my również zmartwychwstaniemy.

zobacz zdjęcia

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 30

W tym tygodniu 419

W tym miesiącu 2329

Ogółem 864467