Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

20 lat od Intronizacji...

Intronizacja z łac. inthronizatio wyniesienie na tron, określa ceremonię wyniesienia kogoś do godności królewskiej. Ceremonia intronizacji dotyczy przede wszystkim Pana Jezusa, który jest Królem wszechświata, Panem wszelkiego stworzenia Jak mówi Ewangelia Mateusza: Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi (Mt 28,18). Jezus jest więc Królem niezależnie od woli człowieka.

Jednakże w objawieniach Rozalii Celakównie Jezus stawia jakby warunek: Jeżeli dokonacie Intronizacji, uznacie mnie za swojego Króla, wezmę was w swoją obronę. Tylko te państwa się ostoją, które uznają mnie za Króla.

W centrum naszej parafii na raniżowskim Rynku stoi pomnik Jezusa Miłosiernego, przy którym w roku 2000 przed Najświętszym Sakramentem przedstawiciele różnych stanów na czele z ówczesnym ks. Proboszczem Henrykiem Smaroniem, panem Wójtem Henrykiem Bajkiem dokonali zawierzenia Parafii, Gminy Jezusowi Chrystusowi.

W dniu 9 lipca br. minęło 20 lat od tego wyjątkowego wydarzenia, dlatego chcieliśmy wrócić do tych chwil i odnowić Akt Intronizacji Jezusa Miłosiernego w naszej parafialnej i gminnej wspólnocie. Uczynili to jak przed laty przedstawiciele poszczególnych stanów: kapłani, samorządowcy na czele z panem wójtem Władysławem Grądzielem, służby medyczne ,nauczyciele, strażacy, rolnicy, przedsiębiorcy, ministranci oraz młodzież i dzieci.

Złożenie tego aktu przed Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie było zaproszeniem Go do tego , by królował w naszych sercach, miejscach pracy i w naszym codziennym życiu a jego odnowienie potwierdzeniem oddania się Jego całkowitej opiece i Królowaniu w naszych sercach, rodzinach i Parafii.

zobacz zdjęcia

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 24

W tym tygodniu 413

W tym miesiącu 2323

Ogółem 864461