Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

DEKANALNY DZIEŃ SKUPIENIA MAŁŻENSTW

Dnia 8 marca 2020 r. w parafii Raniżów odbył się czwarty Dekanalny Dzień Małżeństw. Rozpoczął się Mszą świętą, której przewodniczył ksiądz dr Tomasz Cuber - dyrektor Diecezjalnego Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin. Dziekan dekanatu raniżowskiego ks. Bogdan Piekut organizator całego spotkania cytatem "Jak się kłócić, aby się nie rozwodzić" zachęcił do uważnego słuchania słowa Bożego.

Dziękujemy ks Tomaszowi, który zwrócił uwagę na najważniejsze pragnienie człowieka - bycie szcześliwym. Podkreślił, że istotą szczęścia jest to jeśli kochamy i jesteśmy kochani.Wtedy mamy poczucie pełnego szczęścia. Istotą szczęścia ludzkiego jest to, że Pan Bóg obdarowuje nas miłością przez drugiego człowieka. Stawiając zamiennie "czas to miłość" zamiast "czas to pieniądz" - ks Tomasz zaznaczył, że najważniejsza w życiu jest miłość bo to ona prowadzi do pełnego szczęścia. Dalszą część spotkania poprowadziła para małżeńska Dorota i Krzysztof Zuba. Na spotkanie przybyło 45 par z rodzinami, wszyscy zostali przyjęci smacznym obiadem, kawą, herbatą i ciastem. Uważnie i w skupieniu - razem z 70-cioma osobami uczestniczącymi w kursie przedmałżeńskim - słuchaliśmy konferencji "Komunikacja w małżeństwie" czyli o tym jak budować szczęście małżeńskie i rodzinne oraz poprawnie się komunikować aby się nie niszczyć. Spotkanie zakończyliśmy odmówioną koronką do Bożego Miłosierdzia i kapłańskim błogosławieństwem.

zobacz zdjęcia

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 23

W tym tygodniu 888

W tym miesiącu 1353

Ogółem 736345