Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

Marsz świętych 2019

Dnia 31.10.2019r. w wigilię Wszystkich Świętych w kościele WNMP w Raniżowie podczas Mszy świętej miała miejsce niezwykła parada postaci świętych i błogosławionych. Dzieci przybliżyły sylwetki kilkudziesięciu świętych nie tylko swoich patronów, ale także tych szczególnie bliskich ich sercu. Po homilii wygłoszonej przez księdza Konrada Fedorowskiego młodzież czytała życiorysy zgromadzonych świętych i błogosławionych, a uczestnicy idąc przez kościół prezentowali stroje oraz atrybuty wybranych postaci. Na zakończenie Eucharystii wszyscy wzięli udział w wyjątkowej procesji, podczas której niesione były relikwie 12 świętych. Miejscem szczególnym ,do którego podążył korowód był cmentarz parafialny, na którym otoczono modlitwą wszystkich tam spoczywających. Po zakończeniu procesji wręczono nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego „Mój święty patron”. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wpłynęło 61 prac, które później znalazły swoje miejsce na wystawie w kościele parafialnym.

Wiele radości rodzi się w sercu z postawy dzieci oraz rodziców, którzy w ten sposób zechcieli przygotować się do Uroczystości Wszystkich Świętych; na przekór światowym trendom promującym kulturę zła i śmierci. Święci są nie tylko dla młodych wzorem i przykładem, ale także dla każdego z nas. To oni właśnie wskazują nam jaki jest cel naszego ziemskiego pielgrzymowania i kierują nasz wzrok ku niebu. W szczególny sposób składamy podziękowania księdzu proboszczowi Bogdanowi Piekutowi, ks. Konradowi, ks. Mariuszowi i ks. Krzysztofowi, pani katechetce Katarzynie Kołodziej, rodzicom oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Nocy Świętych.

 zobacz zdjęcia

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 32

W tym tygodniu 32

W tym miesiącu 5416

Ogółem 816909