Kolędnicy misyjni w Radomyślu nad Sanem

Akcja Kolędników misyjnych w naszej parafii ma już swoją dziesięcioletnią historię. Odbywa się ona pod patronatem Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci. Kolędnicy niosą radosną nowinę o Bożym Narodzeniu i opowiadają o tragicznej sytuacji dzieci w Rwandzie i Burundi. Powstało dziesięć kilkuosobowych grup, które po uroczystym rozesłaniu w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia z radością wyruszyło z kolędą. Wszyscy spotkali się z serdecznym przyjęciem, życzliwością i otwartym sercem. Chociaż pogoda nie była w tym roku przychylna, bo padał deszcz, mali kolędnicy i ich opiekunowie dzielnie pokonywali wyznaczoną trasę. Zmarznięci, przemoczeni, ale szczęśliwi , bo dołożyli własną cegiełkę dobroci .Po raz kolejny daje się zauważyć, że mieszkańcom naszej parafii nie są obojętne losy człowieka w potrzebie. Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc i życzliwość.