Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

„Pod opieką Matki Bożej…” – Ferie z Bogiem 2019

W dniach 11-16 luty oraz 18-23 luty dzieci i młodzież z naszej parafii oraz parafii Mazury wyjechała do Zakopanego aby uczestniczyć w turnusie „Ferie z Bogiem”. Nasz czas wypoczynku rozpoczęła Msza Święta sprawowana w Kościele w Raniżowie. Umocnieni Eucharystią i oddani pod opiekę MB Wniebowziętej wyruszyliśmy w drogę. Pierwszym ważnym miejscem była Wieliczka, gdzie zwiedzaliśmy podziemne korytarze Kopalni Soli, następnie udaliśmy się do Zakopanego. Drugiego dnia wyruszyliśmy poznawać miasto Zakopane. Pierwszym punktem było spotkanie w domu sióstr Albertynek, tam również w kaplicy sióstr sprawowaliśmy Msze Świętą. Następnie wjechaliśmy na szczyt Gubałówki (1126 m n.p.m.), skąd podziwialiśmy panoramę Tatrzańskich szczytów. Po obiedzie był czas na kąpiel w gorących źródłach Term Chochołowskich. We środę rozpoczęliśmy naszą narciarską przygodę na stoku w Pardałówce. Po obiedzie pielgrzymowaliśmy do Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach. We Czwartek nasze narciarskie umiejętności pozwoliły na wizytę na większym stoku w Witowie. Po południu Pielgrzymowaliśmy do Sanktuarium Cudownego Medalika na Olczy. Dzięki owocnej pracy instruktorów, po dwóch dniach nauki wszyscy uczestnicy wyjazdu mogli w Piątek przez trzy godziny szusować na stoku w Pardałówce. Po południu ostania wizyta na Krupówkach i Msza Święta w kościele parafialnym w Cyrhli. Podczas naszego wyjazdu umacnialiśmy naszą wspólnotę poprzez wspólną zabawę i tańce integracyjne w trakcie pogodnych wieczorów. Każdy dzień naszego wyjazdu kończyło uroczyste odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego. W Sobotę po pożegnaniu z górami udaliśmy się do Królewskiego Miasta Krakowa. Wizyta przy jamie smoka Wawelskiego. Odwiedziliśmy Katedrę Wawelską oraz modliliśmy się przy sarkofagu pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich oraz Marszałka Piłsudskiego. Kolejnym i ostatnim etapem było nasze pielgrzymowanie do Sanktuarium Św. Jana Pawła II oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Łagiewnikach. Nasze wspólne przeżywanie Ferii z Bogiem zakończyła Msza Święta w kaplicy siostry Faustyny. Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do przygotowania naszego wyjazdu. Wychowawcom i animatorom za poświęcony czas i troskę o każdego uczestnika. Za wszelkie dobro które było naszym udziałem Chwała Panu!

Turnus II

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 29

W tym tygodniu 29

W tym miesiącu 29

Ogółem 724893