Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

Wizytacja kanoniczna Parafii

Dnia 4 grudnia 2018 roku do naszej parafii przybył Ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz, ordynariusz diecezji sandomierskiej w ramach wizytacji kanonicznych parafii odbywających się co 5 lat. Pierwszym punktem programu wizyty były odwiedziny osób starszych i chorych. Spotkaniom tym towarzyszyła wspólna modlitwa z chorymi i ich rodzinami.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Środowiskowym Domu Samopomocy w Porębach Wolskich, gdzie Ks. Biskup zapoznał się z funkcjonowaniem placówki, wyrażając wdzięczność za troskę o osoby starsze i chore. Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą i błogosławieństwem pasterskim.

Następnie Ks. Biskup udał się do budynku Gminnego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Raniżowie, gdzie został powitany przez Dyrekcje Gimnazjum i Szkoły Podstawowej, przedstawicieli Rady Rodziców, pana Wójta oraz reprezentantów młodzieży w strojach lesiackich. Biskup Ordynariusz spotkał sie z Gronem Pedagogicznym obu szkół.

Kolejnym punktem programu była wizyta w przedszkolu działającym przy parafii. Po powitaniu Ks. Biskupa przez Kierownika placówki dzieci wykonały krótki program artystyczny.

O godz. 16:00 miało miejsce spotkanie z rodzicami księży i sióstr pochodzących z parafii. A następnie spotkanie z ministrantami z całej parafii. Kolejnym punktem programu było spotkanie z grupami duszpasterskimi, gdzie liderzy poszczególnych wspólnot dokonali prezentacji grup i przedstawiali cele, jakie realizują dla dobra wspólnoty parafialnej.

O godz. 17:00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia. Po powitaniu Księdza Biskupa przez przedstawicieli wspólnoty parafialnej, Ksiądz Proboszcz przedstawił sprawozdanie ze stanu parafii od ostatniej wizytacji kanonicznej w 2013 roku.

W czasie homilii Ksiądz Biskup zwrócił uwagę na czas Adwentu, który daje okazję do skupienia się na rzeczach najważniejszych dla każdego chrześcijanina.

Na zakończenie Mszy św. Biskup Ordynariusz wyraził wdzięczność za spotkanie ze wspólnotą parafialną i udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa. 

zobacz zdjęcia

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 31

W tym tygodniu 31

W tym miesiącu 31

Ogółem 724895