Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

Diecezjalny Dzień Skupienia Apostolatu Maryjnego

W sobotę, dnia 13 października 2018 r., parafialny zespół Apostolatu Maryjnego w Raniżowie zorganizował Diecezjalny Dzień Skupienia. W spotkaniu wzięły udział Apostolaty: z Sandomierza, na czele z ks. Stanisławem Tylusem – opiekunem diecezjalnym, p. Krystyną Tatar – moderatorem diecezjalnym i Jej następcą p. Mieczysławem Trębickim,   ze Stanów z ks. Zbigniewem Mistakiem – opiekunem duchowym, Siostra Szarytka z Sandomierza oraz Siostra ze Zgromadzenia SS. Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo w Kurozwękach.

Na początku wszystkich zebranych przywitał ks. Proboszcz Bogdan Piekut, a następnie odmówiono Różaniec Św., po czym została odprawiona Msza Św., której przewodniczył ks. Mistak, a kazanie wygłosił ks. Tylus. Po Mszy Św. odmówiono Anioł Pański, a ks. Mistak wygłosił konferencję, w której ukazał Maryję jako wzór do naśladowania w życiu, przez każdego Apostoła Maryjnego.

Spotkanie zakończyło się agapą, przebiegającą w milej i serdecznej atmosferze, podczas której dzielono się wiedzą i doświadczeniem. Wspólne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia było uwieńczeniem uroczystości.

zobacz zdjęcia

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 23

W tym tygodniu 23

W tym miesiącu 23

Ogółem 724887