Wigilia dla starszych i samotnych

Wigilia w Domu Parafialnym w Raniżowie jest już tradycją dla wielu samotnych, starszych osób z terenu naszej gminy. Także i w tym roku (18 grudnia) Stowarzyszenie Gminy Raniżów, inicjator i organizator wydarzenia, w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia zorganizowało dla kilkudziesięciu osób wieczerzą wigilijną.

Na początek Prezes Stowarzyszenia Łukasz Bis powitał wszystkich uczestników i podziękował za przybycie. W wigilii udział wzięli księża posługujący w Parafii Raniżów na czele z ks. Proboszczem Bogdanem Piekut oraz zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec wraz z małżonką, Przewodniczący Rady Powiatu Kolbuszowskiego Mieczysław Burek, Przewodniczący Rady Parafialnej Stanisław Kobylarz, Wójt Gminy Władysław Grądziel, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Halina Indyk oraz przedstawiciel Rady Gminy Raniżów Jan Puzio.

Jak co roku spotkaniu towarzyszyła piękna oprawa, podniosła bożonarodzeniowa atmosfera oraz dużo serdeczności i ciepła. Wspólne kolędowanie przy stole zastawionym tradycyjnymi potrawami poprzedziła modlitwa, wspólne łamanie się opłatkiem i życzenia świąteczno-noworoczne. Ubogaceniem tego świątecznego spotkania były Jasełka Bożonarodzeniowe, które z zaangażowaniem przygotowała i wykonała młodzież z Zespołu Pieśni i Tańca "Lesiaki". Na koniec uczestnicy spotkania kierowali ciepłe słowa podziękowania do Zarządu i członków Stowarzyszenia za organizacje i pamięć o nich w tym świątecznym okresie.

Stowarzyszenie Gminy Raniżów pragnie jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim obecnym za przyjęcie naszego zaproszenia i udział w wieczerzy wigilijnej. Słowa podziękowania kierujemy również do wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie i pomoc w organizacji tego wydarzenia.