Chrystus naszym Królem

W sobotę 19 listopada w Krakowie – Łagiewnikach miało miejsce podniosłe i jakże długo oczekiwane dla naszej Ojczyzny i całego Narodu polskiego – wydarzenie.

Biskupi, kapłani, osoby konsekrowane, prezydent RP, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, oraz ogromne rzesze wiernych z całej Polski – wszyscy uznaliśmy uroczyście panowanie Jezusa Chrystusa nad Polską i całym naszym Narodem.

Radość nasza była ogromna, że jako przedstawiciele naszej raniżowskiej parafii pod przewodnictwem ks. proboszcza Bogdana Piekuta, mogliśmy osobiście wołać – Króluj nam Chryste!

Nasza grupa liczyła 54 osoby, od uczniów gimnazjum w Raniżowie, liczne małżeństwa, aż po osoby starsze. Zarówno podczas podróży jak i w Łagiewnikach prosiliśmy Boga, aby ten Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana przyczynił się do religijnej i moralnej odnowy Polski, a przez nią Europy. Do tego właśnie zachęcał ks. Bp Andrzej Czaja w homilii wygłoszonej podczas tych uroczystości.

Idzie nowe – takie odnieśliśmy wrażenie wracając autokarem do domu. Pieśniom religijnym i patriotycznym nie było końca. Chcemy bardzo serdecznie podziękować ks. proboszczowi Bogdanowi Piekutowi  za zorganizowanie i przewodniczenie pielgrzymce i wszystkim, którzy wzięli udział w tym historycznym wydarzeniu.