Święcenia diakonatu kleryka Mariana Muzyki

swieceniaMarianMuzykaW dniu  2 maja 2015r. na zaproszenie kleryka Mariana Muzykę, który odbywał w naszej parafii  swoją praktykę seminaryjną, grupa parafian z Raniżowa wzięła udział w uroczystym nadaniu święceń diakonatu klerykowi z Ukrainy. Uroczystości odbyły się w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Krysowicach. Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił Jego ekscelencja metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki. W swoim słowie, zachęcał do wiernego dawania świadectwa o Chrystusie Zmartwychwstałym oraz o potrzebie odważnej ewangelizacji we współczesnych czasach.

Po homilii kandydaci składali wobec arcybiskupa przyrzeczenie wierności swojemu ordynariuszowi. Zwieńczeniem tego było włożenie złożonych rąk w ręce arcybiskupa. Następnie wszyscy zebrani odmówili wspólnie modlitwę litanią do Wszystkich Świętych. Po litanii arcybiskup nałożył na każdego kandydata ręce i odmówił modlitwę, po czym wręczono wyświęconym diakonom stułę przełożoną przez lewe ramię i dalmatykę.

Po uroczystościach liturgicznych miało miejsce wspólne  świętowanie z rodziną i najbliższymi. Wśród zaproszonych gości miała zaszczyt uczestniczyć także grupa reprezentująca parafię Raniżów. Została ona bardzo miło przywitana i ugoszczeni przez rodziców i rodzeństwo diakona Mariana. „Mieliśmy zaszczyt poznać wspaniałą i kochającą się rodzinę oraz doświadczyć ciepła i radości jaki panuje w rodzinie Państwa Muzyka.” – informuje jedna z obecnych na uroczystościach parafianek.

Był to bardzo szczególny dzień, nie tylko dla całego kościoła we Lwowie, ale także dla nas, który reprezentowaliśmy naszą parafię na uroczystych święceniach, bowiem diakon Marina Muzyka jest częścią naszej parafialnej rodziny. Otoczmy go naszą modlitwą i pamięcią.