Spotkanie Młodych w Sandomierzu

DMW dniach 19-21 września grupa młodzieży z naszej parafii uczestniczyła w corocznym Spotkaniu Młodych, które w tym roku odbyło się w Sandomierzu. Pierwszym akcentem spotkania była wspólna droga krzyżowa, która prowadziła od poszczególnych kościołów stacyjnych, a zakończyła się na Starym Rynku. W sobotę łodzi naszej diecezji mieli okazję doświadczyć radości wspólnoty poprzez liczne tańce i zabawy integracyjne oraz uczestniczyć w spotkaniu ze wspólnotą "Przymierze Miłosierdzia". Jej członkowie dając osobiste świadectwo wiary pokazali również jaka radość płynie z niesienia Ewangelii. Kolejnym radosnym akcentem był koncert zespołu TGD, który był nie tylko okazją do wspólnej zabawy ale przede wszystkim wprowadził w atmosferę modlitwy i przygotował na najważniejsze spotkanie tego wieczoru - spotkanie z Chrystusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie. Niezwykły był widok setek młodych ludzi trzymających w ręce świece i modlących się na sandomierskim Rynku. Spotkanie zwieńczyła niedzielna Eucharystia pod przewodnictwem księdza biskupa Edwarda Frankowskiego, którą poprzedziły wspólne tańce i zabawy, prowadzone przez wspomnianą wspólnotę "Przymierze Miłosierdzia" oraz zespół OReMuz.