Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

Odpust Parafialny

Odpust 2014Dzień w którym wspominamy Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny jest dla naszej wspólnoty parafialnej wielkim świętem. W tym dniu przeżywamy doroczny odpust, który jest czasem łaski od Boga. Dzień ten gromadzi w naszej świątyni nie tylko parafian, ale również wielu gości. Głównym punktem odpustu była suma, której przewodniczył Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu – ks. dr Jan Biedroń. Wygłosił on także do wszystkich zgromadzonych homilię W koncelebrze byli także Ks. Proboszcz Bogdan Piekut, ks. Prałat Józef Łasica,
ks. Kanonik Henryk Smaroń, ks. Kamil Majer, ks. Krzysztof.
W liturgię odpustu zaangażowały się grupy liturgiczne: ministranci, schola, męski chór parafialny, Krąg Domowego Kościoła, młodzież z oazy oraz strażacy. Po Mszy świętej odbyła się procesja eucharystyczna wokół kościoła, która zakończyła się hymnem Te Deum oraz błogosławieństwem.
Na końcu ks. Rektor poświęcił pomieszczenia w których znajduje się kotłownia oraz toalety.

zobacz zdjęcia

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 42

W tym tygodniu 1287

W tym miesiącu 6075

Ogółem 1010734