Wigilia Paschalna

DSC 0201Liturgia Wigilii Paschalnej w naszym rozpoczęła się o godz. 19.00. W tym roku Liturgii przewodniczył J.E. Ks. Bp Edward Frankowski. Pierwszą częścią Wigilii Paschalnej jest Liturgia światła, w czasie której poświęca się ogień i zapala paschał. Następnie odśpiewano Orędzie Paschalne, które opisuję wyjątkowość tej nocy, w której Chrystus zmartwychwstał.

Drugą częścią wielkosobotniej liturgii jest liturgia Słowa Bożego, która składa się z 3 czytań ze Starego Testamentu oraz 2 czytań z Nowego Testamentu.

W homilii Ksiądz Biskup przybliżył prawdę o zmartwychwstaniu oraz wspomniał postać Sługi Bożego ks. Stanisława Sudoła. Następną części wigilii paschalnej była liturgia chrzcielna, w czasie której odnowiono przyrzeczenia chrzcielne, po czym Ks. Biskup udzielił sakramentu chrztu świętego czwórce dzieci. Ostatnią częścią była liturgia eucharystyczna, w czasie której wybrzmiewała już radość ze zmartwychwstania Chrystusa. Pod koniec liturgii delegacja parafian złożyła Ks. Biskupowi życzenia z okazji 25. rocznicy przyjęcia sakry biskupiej.

Wielkosobotnia liturgia w Porębach Wolskich rozpoczęła się o godz. 22.00, zakończyła się ona procesją rezurekcyjną.

galeriaZDJĘCIA RANIŻÓW

galeriaZDJĘCIA PORĘBY WOLSKIE