Uroczystość Wszystkich Świętych

DSC 0911"Nikt nie przywróci dnia wczorajszego, dzień jutrzejszy bardzo szybko przyjdzie i przeminie. Żyjmy dobrze na tym krótkim odcinku, abyśmy TAM doszli, gdzie nie będziemy przemijać"

św. Augustyn

Uroczystość Wszystkich Świętych jest dniem, kiedy wspominamy ludzi świętych, tych znanych i nieznanych. Jest to dzień radości dla każdego wierzącego, ponieważ przypomina, że człowiek jest powołany do świętości. Po południu sprawowane są Msze święte na cmentarzach. Na naszym parafialnym cmentarzu sprawowana była Eucharystia o godzinie 14.00.

Liturgii Mszy św. przewodniczył Ksiądz Proboszcz, kazanie wygłosił ks. Adam Warchoł. Mszę św. koncelebrował także Ksiądz Prałat Józef. Pół godziny wcześniej ks. Damian prowadził różaniec za zmarłych. Po Mszy świętej odbyła się procesja po cmentarzu do pięciu stacji w czasie której modliliśmy się za zmarłych kapłanów, rodziców, przodków, krewnych, dobrodziejów, poległych i ofiary wojny.

Bóg zapłać wszystkim za wspólną modlitwę. Dziękujemy tym wszystkim, którzy pomagali zorganizować liturgię na cmentarzu.