Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

Młodzież na rekolekcjach w Olchowej 2013

15W dn. 17-19.10.2013 r. kandydaci do sakramentu bierzmowania z klas III Gminnego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Raniżowie w liczbie 39 osób, uczestniczyli w rekolekcjach. Miejscem rekolekcji był Ośrodek Oazowy w Olchowej koło Leska. Rekolekcje prowadził ks. Adam Lechwar – Dyrektor Domu Rekolekcyjnego. Tematy nauk rekolekcyjnych opierały się o cztery prawa życia duchowego (1. Bóg jest miłością, 2. Człowiek jest grzeszny, 3. Chrystus jest jedynym Zbawicielem, 4. Przyjęcie Jezusa jako Pana i Zbawiciela). Najważniejszymi momentami rekolekcji była codzienna Eucharystia. Ponadto gromadziliśmy się w kaplicy na nabożeństwie adoracji krzyża, szkole modlitwy, nauce śpiewu czy konferencjach ks. Adama. Drugi dzień był najważniejszy ponieważ był to dzień spowiedzi świętej.

Oprócz ćwiczeń duchowych ks. Adam zaproponował wiele innych atrakcji. W Lesku zwiedziliśmy miejscową synagogę. Kolejnymi punktami były Sanktuarium Matki Bożej Bieszczadzkiej w Jasieniu, kościół parafialny w Czarnej, gdzie uczciliśmy relikwie bł. Jana Pawła II. Potem wybraliśmy się na spacer w góry, aby zdobyć szczyt Połoniny Caryńskiej (1297 m.). Po ponad 3 godzinnej wędrówce okazało się, że nasza młodzież jak i opiekunowie są w bardzo dobrej kondycji fizycznej.

Kolejnego dnia odwiedziliśmy galerię Pana Zdzisława Pękalskiego – bieszczadzkiego artysty oraz zdobyliśmy Kamień Leski, swoisty pomnik przyrody nieożywionej zbudowany z piaskowca. W drodze powrotnej nawiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Nowego Życia w Zagórzu oraz Klasztorzysko – ruiny klasztoru karmelitańskiego. Ostatnim punktem rekolekcji był skwer przy dworcu PKP w Zagórzu, gdzie bł. Jan Paweł II wielokrotnie zaczynał swoje bieszczadzkie wędrówki. Stamtąd bezpieczni powróciliśmy do Raniżowa.

Opiekunami młodzieży byli nauczyciele oraz ks. Konrad. Animowaniem śpiewu, oprawą liturgiczną, pracą w grupach oraz wszelkimi innymi sprawami zajmowali się animatorzy. Serdecznie im dziękujemy za tę posługę.
Dziękujemy Ks. Proboszczowi, Dyrekcji, Radzie Rodziców oraz wszystkim którzy pomogli w zorganizowaniu rekolekcyjnego wyjazdu. Młodzieży dziękujemy za udział w rekolekcjach, zaś Rodzicom za zaufanie.
Niech owoce rekolekcji okażą się trwałe i niech przyczynią się w formacje duchową i ludzką naszej młodzieży.

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 184

W tym tygodniu 418

W tym miesiącu 7053

Ogółem 958847