Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

I Komunia Święta

01

Pierwsza Komunia święta to czas radosnych przeżyć związanych z przyjęciem Pana Jezusa.

Po raz pierwszy Pan Jezus  zagościł w sercach dzieci z klas drugich parafii WNMP w Raniżowie w dniu 30 maja  2010 roku na Mszy św. o godz. 9.00. Po długich przygotowaniach: w szkole na lekcjach religii, na katechezach parafialnych  w których uczestniczyły dzieci wraz z rodzicami, próbach i Pierwszej Spowiedzi świętej dzieci z drżącym sercem czekały na tą ważną chwilę Pierwszej Komunii Świętej.

Do sakramentu Eucharystii przystąpiło 43 dzieci ze SP w Raniżowie, SP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Staniszewskiem, SP im. Marii Konopnickiej w Zielonce, SP w Posuchach.

Mszy św. przewodniczył  ksiądz proboszcz Henryk Smaroń, homilię zaś wygłosił ojciec Juniper (Czesław Ostrowski) z Zakonu oo. Bernardynów z Leżajska.

Po przyjęciu Komunii dzieci wyśpiewały z radością  dziękczynną pieśń " Hostię białą", po której nastąpiły podziękowania skierowane do kapłanów, rodziców, oraz wszystkich tych, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do  uświetnienia tej pięknej uroczystości.

Na pamiątkę tych ważnych wydarzeń dzieci otrzymały obrazki Jezusa Miłosiernego oraz chlebki poświęcone i przekazane przez ręce  ks.proboszcza. Chlebem tym dzieci dzieliły się po powrocie do domu ze swymi najbliższymi oraz zaproszonymi gośćmi.

 

Chrystus już dawno czeka na Ciebie

Więc zbliż się ufnie i śmiało.

Bo w tym maleńkim  cudownym Chlebie
Własne nam daje Ciało...

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 6

W tym tygodniu 646

W tym miesiącu 141

Ogółem 871882