Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

Rekolekcje Wielkopostne. Dzień 1.

DSC 0652 resizeW parafii Wniebowzięcia NMP w Raniżowie w dniach od 17 do 20 marca 2013 r. odbyły się Rekolekcje Wielkopostne.

Rekolekcje prowadził ks. dr Franciszek Rząsa, dyrektor hospicjum pomocy opiekuńczo-paliatywnej dla nieuleczalnie chorych w Jarosławiu.

W pierwszym dniu rekolekcji, ks. Rekolekcjonista, ukazywał jak ważne w życiu każdego chrześcijanina są rekolekcje, które pomagają człowiekowi się zbliżyć sie do Boga, a przez to osiągnąć cel, jakim jest zbawienie.

W czasie rekolekcji parafialnych, były spotkania z młodzieżą, gdzie została ukazana wiara, która jest wielkim skarbem lecz współczesny świat, chce na różne sposoby młodego człowieka odciągnąć od Boga, Kościoła, dając mu namiastkę szczęścia.

W ostatni dzień rekolekcji ks. Józef, zwrócił uwagę parafian na wielki skarb parafii, jakim jest królująca w Jodłówce Matka Boża Pocieszenia. Zachęcał, by na nowo zawierzyć Jej swoje życie i pozwolić się Jej prowadzić w codziennym żuciu. Wymownym i pamiętnym znakiem tych rekolekcji będzie wybór następcy Chrystusa, Piotra naszych czasów Franciszka, którego polecamy naszej modlitwie.

Jeszcze FILM

 

 

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 111

W tym tygodniu 238

W tym miesiącu 401

Ogółem 944878