Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

Wizytacja Kanoniczna 2013 - dzień I

DSC 0424 resizeZgodnie z wymaganiami Kodeksu Prawa Kanonicznego, raz na pięć lat, każdy biskup diecezjalny odbywa podróż apostolską do Rzymu, zwaną ad limina apostolorum, aby spotkać się z następcą św. Piotra i złożyć sprawozdanie duszpasterskie z życia swoich diecezjan. Podobnie dzieje się na płaszczyźnie życia diecezjalnego. W każdej parafii w ciągu pięciu lat powinna odbyć się wizytacja przez biskupa miejsca lub wydelegowanego przez niego biskupa pomocniczego.

Dnia 25 stycznia powitaliśmy w naszej wspólnocie Czcigodnego Księdza Biskupa Edwarda Frankowskiego. Wielki to zaszczyt dla naszej parafii podejmować tak wybitnego przedstawiciela Kościoła, tak wspaniałego i rozmiłowanego w Bogu Pasterza.

 

W tym dniu Ksiądz Biskup odwiedził wszystkie placówki oświatowe w naszej parafii: Zespół Szkół w Raniżowie, Gminne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Raniżowie, Szkoła Podstawowa w Posuchach, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zielonce, Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Staniszewskiem, Przedszkole na ul. Wolskiej, Niepubliczny Punkt Przedszkolny „Ognisko” w Domu Parafialnym w Raniżowie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Porębach Wolskich, Urząd Gminy w Raniżowie.

Po tym TURNE ks. Biskup spotkał się z grupami głównie młodzieżowymi, które działają w naszej wspólnocie. (schola, ministranci, harcerze, oaza, koło misyjne, duszpasterstwo młodzieży)

Po spotkaniu nastąpił szczyt czyli Eucharystia - dziękczynienie,  w czasie której Pasterz mówił o zagrożeniach jakie mogą czychać i czychają dzisiaj na młodego człowieka. Jednocześnie było to oficjalne powitanie pasterza przez dzieci, młodzież i dorosłych.

Pierwszy dzień wizytacji zakończył występ kapeli Raniżowienie.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w to wspólne parafialne wydarzenie.

 

 

 

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 154

W tym tygodniu 388

W tym miesiącu 7023

Ogółem 958817