Wigilia już po raz czwarty…

IMG 6225 resizeTradycją już się stało w Gminie Raniżów, iż Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Oświaty, Kultury, Sportu w Raniżowie w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia organizuje spotkanie opłatkowe dla osób starszych, samotnych z terenu całej gminy. W tym roku po raz czwarty, 22 grudnia 2012 r. na zaproszenie Zarządu Stowarzyszenia w skład, którego wchodzą Prezes - Marian Indyk, Wice Prezesi - Mieczysław Burek i Wacław Kolano oraz Członkowie Zarządu: Marian Pomykała, Stanisław Kobylarz, Tomasz Lis, Łukasz Bis do Domu Parafialnego w Raniżowie przybyli mieszkańcy z sołectw gminy.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili również księża posługujący w Parafii Raniżów: ks. Proboszcz Bogdan Piekut, ks. kanonik Henryk Smaroń, ks. prałat Józef Łasica, wikariusze Paweł Solis i Konrad Fedorowski oraz zaproszeni goście; Poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec wraz z małżonką Haliną, Przewodniczący Rady Powiatu Kolbuszowskiego Mieczysław Burek, Wójt Gminy Raniżów Daniel Fila.

Wszyscy zaproszeni goście złożyli wyrazy podziękowania Zarządowi i członkom Stowarzyszenia na ręce prezesa Mariana Indyka za zorganizowanie tak wspaniałego i potrzebnego spotkania opłatkowego oraz złożyli świąteczne i noworoczne życzenia wszystkim zebranym.

Do życzeń świątecznych w imieniu obecnych księży przyłączył się również Ksiądz Proboszcz Bogdan Piekut, który po odmówieniu modlitwy dokonał poświęcenia opłatków, którymi połamali się wszyscy zebrani.

Następnie przystąpiono do tradycyjnej wieczerzy wigilijnej przygotowanej przez członków Stowarzyszenia, panie Małgorzatę Grochala i Małgorzatę Małek oraz przystąpiono do wspólnego kolędowania.

Wytworzyła się ciepła , rodzinna atmosfera tak potrzebna wszystkim nie tylko w czasie Świąt. Wydatnie pomógł temu piękny świąteczny wystrój sali.

Ubogaceniem spotkania opłatkowego były Jasełka Bożonarodzeniowe które z wielkim zaangażowaniem przygotowała i wykonała młodzież z Zespołu Pieśni i Tańca "Lesiaki" pod okiem Pani Haliny Indyk Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji.

Tak wspaniała uroczystość odbyła się dzięki dofinansowaniu uzyskanemu przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Oświaty, Kultury, Sportu w Raniżowie z Gminy Raniżów. W organizację oprócz władz stowarzyszenia i jej członków włączył się również Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, młodzież oazowa, członkowie "Szlachetnej Paczki" oraz grupa wolontariuszy.

W imieniu Gminy Raniżów składam najserdeczniejsze podziękowania Władzom Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Oświaty, Kultury, Sportu w Raniżowie oraz wszystkim zaangażowanym za trud podjęcia i przygotowania tej pięknej uroczystości a wszystkim uczestnikom i zaproszonym gościom za przybycie.

Daniel Fila

Wójt Gminy Raniżów